TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 04-01-2021 11:15

Tepkilere dayanamayan Rektör Twitter hesabını kapattı

Tepkilere dayanamayan Rektör Twitter hesabını kapattı

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü, KOÜ Hukuk Fakültesi öğrencilerinin attığı tweetlere dayanamayarak hesabını kapattı. 

Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri sınav takvimindeki adaletsizlik yüzünden Twitter’da harekete geçmiş ve binlerce tweet atmıştı. Sınav takviminin iyileştirilmesi adına seslerini duyurmak isteyen öğrencilere Rektör Sadettin Hülagü’den cevap geldi. Fakat Hülagü’nün açıklamaları öğrencilerin talebinin karşılanmasına yönelik değildi. Hülagü’nün kopya kaygısından dolayı sınav sorularına geri dönülemeyeceği ifadesi öğrencilerce tepkiyle karşılandı. Açıklamadan tatmin olmayan öğrenciler tweet atmaya devam etti.

DAYANAMADI, HESABINI KAPATTI

Hülagü atılan twetlere daha fazla dayanamadı ve hesabını dondurdu. Sosyal medyayı en az öğrenciler kadar aktif kullanan Hülagü’nün Twitter hesabını dondurması bir çok kesim tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Özellikle öğrencilerin kopya çektiğini ima eden cümlesinden sonra öfkelenen öğrencilerin Hülagü’yü etiketleyerek attığı twetler Hülagü’yü canından bezdirdi.

Twitter kurallarına göre dondurulan hesaplar 30 gün içinde açılmazsa siliniyor. 100 binin üzerinde takipçisi bulunan Rektör Hülagü, 30 gün içinde hesabını açmazsa hesabı silinecek. Hülagü 30 günden sonra tekrar Twitter kullanmak isterse, yeni bir hesap açmak zorunda kalacak. 

Ses Kocaeli

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA