SPOR
Giriş Tarihi : 26-05-2021 14:50   Güncelleme : 26-05-2021 14:55

Tatangalar ve Hodri Meydan’dan ortak açıklama

Tatangalar ve Hodri Meydan’dan ortak açıklama

Kocaelispor ve Sakaryaspor arasında oynanacak olan 2.Lig play-off müsabakası öncesinde iki takımın taraftar grupları Hodri Meydan ve Tatangalar birlikte hareket ederek Türkiye Futbol Federasyonu önünde açıklama yaptı. 

Hodri Meydan ve Tatangalar birlikte hareket ederek Türkiye Futbol Federasyonu önünde açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, “Final maçının kazanan kulübü kendi şehrini sevince boğacağı gibi, kaybeden kulübün şehrini de çok büyük bir üzüntüye uğratacaktır. Bundan dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Nihat Özdemir'in sesimizi duymasını bekliyor, bu iki büyük camianın üst liglerde aynı sezonda boy gösterebilmeleri için imkan sağlanmasını istiyoruz” denildi.

Hodri Meydan’ın açıklamasında ise şunlar belirtildi.

“Senelerdir alt liglerde mücadele eden ve çeşitli sıkıntılarla boğuşup türlü mücadeleler vererek bugünlere tırnaklarıyla kazıya kazıya gelen Türk futbol camiasının iki güzide ve renktaş kulübü Kocaelispor ve Sakaryaspor 28 Mayıs tarihinde karşı karşıya gelerek bir üst lige yükselmek adına final maçı oynayacaktır. Uzun yıllar bu iki renktaş kulübün arasında yaşanan büyük rekabet, her zaman Türk futbolseverler tarafından dikkatle takip edilip, güzel mücadeleler ve tribünlerin renkli görüntüleri ile her zaman büyük bir heyecana sahne olmuştur. Bir yandan Türk futbol tarihinin en önemli derbilerinden biri olan Kocaelispor-Sakaryaspor müsabakası tüm futbolseverler tarafından özellikle bu günlerde heyecanla beklenirken, diğer yandan da yine tüm futbolseverler tarafından iki kulüpten birinin müsabakayı kaybedip tekrar hasret kaldığı üst ligler için hayallerini ertelemesi herkesi derin düşüncelere sürüklemeye başlamıştır.

Böyle önemli camiaların aynı anda üst liglerde boy gösterebilmesi; hem lig, hem de ülkemizin futbol kültürü açısından önem arz etmekle birlikte, seyir zevkinin de yükselmesi anlamına gelmektedir. Mevcut şartlarda PTT 1. Ligdeki takım sayısının eşit olmaması durumu da göz önünde bulundurularak bu iki önemli kulübün el ele bir üst lige çıkartılması futbol ve seyir zevki açısından önem arz etmektedir. Final maçının kazanan kulübü kendi şehrini sevince boğacağı gibi, kaybeden kulübün şehrini de çok büyük bir üzüntüye uğratacaktır. Bundan dolayı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Nihat Özdemir'in sesimizi duymasını bekliyor, bu iki büyük camianın üst liglerde aynı sezonda boy gösterebilmeleri için imkan sağlanmasını istiyoruz. Bizler Kocaelispor camiası olarak Sakaryaspor ile olan ezeli rekabet ve ebedi dostluğumuzun iki kulüpte var olduğu sürece devam edeceğini tüm futbol kamuoyuna yineleyerek belirtmek isteriz. Takdir her zaman Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Nihat Özdemir'indir”

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA