Geyve
Giriş Tarihi : 28-05-2021 23:14   Güncelleme : 28-05-2021 23:46

Suç duyurusunda bulunuldu! Ormancılara saldırıyı kınadılar

Suç duyurusunda bulunuldu! Ormancılara saldırıyı kınadılar

Geyve İşletme Müdürlüğü, Alifuatpaşa İşletme Şefliği sınırlarında kalan, Kızılkaya Mahallesinde, saat 17:30 sularında, rutin arazi koruma-kontrolleri sırasında orman muhafaza ekiplerinin darp edilmesine, ardından yaşanan gasp olayına Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünden kınama geldi. Kınama mesajı şöyle:

"KINIYORUZ"

"Geyve İşletme Müdürlüğü, Alifuatpaşa İşletme Şefliği sınırlarında kalan, Kızılkaya Mahallesinde, 27.05.2021 tarih ve saat 17:30 sularında, Toplu Koruma Ekibimizin rutin yapmış oldukları arazi koruma-kontrolleri sırasında;

Kaçak orman emvali naklinden şüphelenilen, üzerinde orman emvali bulunan Kamışlı Mahallesi istikametinden Kızılkaya Mahallesi istikametine seyir halinde olan  plakasız traktörün durdurularak, nakliye tezkeresi ibrazı istenilmiştir. Şüphelinin nakliye tezkeresini ibraz edememesi nedeni ile durum, Geyve Nöbetçi  Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilmiştir. Nöbetçi Savcılığın vermiş olduğu emirlerin icrası kapsamında, yaklaşık 10 kişilik bir grup Orman İşletme Şefi Ahmet TERZİOĞLU, Orman Muhafaza Memuru Yener ÖZGAN, İşletme Şoförleri Ferdi BAYRAM  ve Yasin YILDIZ ‘a karşı mukavemet göstermiş, E.M adlı şahıs  ve 10 kişilik bir gurup tarafından,  toplu koruma ekibimizin görev yapmaları engellenmiş, sözlü ve fiziki saldırı yapılmış, Orman İşletme Şefimiz Ahmet TERZİOĞLU, Orman Muhafaza Memurumuz Yener ÖZGAN’ın darp edilerek, cep telefonları gasp edilmiştir.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Geyve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş İşletme Avukatımız tarafından hukuki süreç takip edilmektedir. Devletimizin teşkilatımıza emanet ettiği ormanlarımızı cansiperane bir şekilde koruyan, İşletme Şefimize ve Orman Muhafaza Memurumuza yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Teşkilat mensuplarına yapılan saldırılarına bir yenisi daha eklenmiştir. Bu tür sözlü ve fiziki saldırılar, toplu koruma ekiplerimizi asla korkutamaz. Ormanlara karşı yasa dışı müdahalede bulunan orman kaçakçılarına asla müsaade etmeyeceğiz. Ormanları koruyup geliştirmek asli görevimizdir.

Bu çirkin saldırıya uğrayan tüm personelimize ve teşkilatımıza  geçmiş olsun diyor, özverili bir şekilde görevini yapan personelimize yapılan her türlü şiddeti ve saldırıyı kınıyoruz……"

BASIN AÇIKLAMASI

Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat, yapılan, sözlü ve fiziki saldırı için "çirkin saldırı" dedi ve konuya ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Geyve Orman İşletme Müdürlüğü yerleşkesinde yapılan basın açıklamasına, Bölge Müdürü ile birlikte, Orman Mühendisleri Odası, Sakarya Şubesi Başkanı Vedat Dilaver, TOÇ BİR-SEN Sakarya Şubesi Başkanı Haluk Arık, ÖZ ORMAN-İŞ Sendikası Sakarya Şube Başkanı İslam Şişman, Bölge Müdür Yardımcıları  Halil Karademir ve Yakup Eraslan, Şube Müdürleri, Orman İşletme Müdürleri, İşletme Müdür Yardımcıları, İşletme Şefleri ve​ orman muhafaza memurları ve Bölge Müdürlüğü personeli katıldı.

      Bölge Müdürü Ziya Polat basın açıklamasında şunları kaydetti: ’’Geyve İşletme Müdürlüğümüze bağlı Alifuatpaşa İşletme şefliği sınırlarında kalan, Kızılkaya Mahallesinde, 27.05.2021 tarih ve saat 17:30 sularında, Toplu Koruma Ekiplerimiz, rutin olarak yaptıkları arazi koruma-kontrol faaliyetlerini yürütürken, kaçak orman emvali naklinden şüphelenilen, üzerinde orman emvali bulunan plakasız traktörü durdurmuştur. Ekiplerimiz traktörü süren şahsa, nakliye tezkeresini sormuşlardır. Şüphelinin nakliye tezkeresini ibraz edememesi sebebiyle olay, Geyve Nöbetçi  Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilmiştir.

      Nöbetçi Savcılığın vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda, ekiplerimiz görevlerini icra ederken, E.M adlı şahıs  ve  10 kişilik bir grup, Orman İşletme Şefimiz Ahmet TERZİOĞLU, Orman Muhafaza Memurumuz Yener ÖZGAN, İşletme Şoförleri Ferdi BAYRAM  ve Yasin YILDIZ ‘a karşı mukavemet göstererek, toplu koruma ekibimizin görev yapmaları engellenmiştir. Sözlü ve fiziki saldırıya uğrayan, Orman İşletme Şefimiz ve Orman Muhafaza Memurumuz darp edilerek, cep telefonları gasp edilmiştir.

        Bu üzücü olayda, ekiplerimize sözlü ve fiziki saldırı var, tehdit, darp, gasp her şey var. Bugün burada devletimizin gücünü göstermek için toplanmış bulunmaktayız. Biz gücümüzü devletten, anayasadan ve mevzuatlardan almaktayız. Ormanlarımızın korunması için gece gündüz demeden fedakârca koşturarak görevini yerine getiren meslektaşlarımızın her zaman yanındayız. Meslektaşlarımıza karşı yapılan bu çirkin saldırıyı  kınıyoruz.

    Devletin güçlü olduğunu, devletin bu kaçakçılara asla fırsat vermeyeceğini, bu olayda olduğu gibi birlik beraberlik içerisinde, gelecekte de orman suçlarıyla kararlılıkla mücadele edeceğimizin bilinmesini isterim. Ormanlarımızı usulsüzlüklere karşı, koruma faaliyetlerimizi 7 gün 24 saat, Orman İşletme Şefleri ve orman muhafaza memurlarımız birlikte titizlikle yürütmeye devam edeceğiz. .

      Ormanlara karşı yasa dışı müdahalede bulunan orman kaçakçılarına asla müsaade etmeyeceğiz. Ormanları koruyup geliştirmek asli görevimizdir. Bu saldırı da darp gören arkadaşlarımız rapor alarak, Geyve Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular. Başlatılan  hukuki sürecin bizlerde takipçisi olacağız.

      Bu çirkin saldırıya uğrayan tüm personelimize ve teşkilatımıza  geçmiş olsun diyor, özverili bir şekilde görevini yapan personelimize yapılan her türlü şiddeti ve saldırıyı kınıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.’’

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA