Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 30-01-2020 20:58

Sözleri büyük tepki çekmişti… İrem Derici özür diledi!

Sözleri büyük tepki çekmişti… İrem Derici özür diledi!

Ünlü şarkıcı İrem Derici Kartepe’de düzenlenen KarFest’te sahne aldığı sırada kullandığı küfür içeren kelimeler nedeniyle büyük tepki aldı.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kartepe Belediyesi’nin 18 Ocak akşamı ortaklaşa düzenlediği KarFest’te sahne alan İrem Derici, sahnede söylediği sözler nedeniyle sosyal medyada büyük tepki gördü. Sahnede “Kalbimin tek sahibine” şarkısını seslendirdiği sırada şarkının meleklerle ilgili bölümünde sinkaflı kelimeler kullanan Derici’nin görüntüleri sosyal medyada yayılınca yoğun eleştiri aldı. Görüntülerin hızla yayılmasının ardından birçok sayfa Derici’yi eleştirirken konuyla ilgili Kocaeli Büyüşehir Belediyesi de açıklama yaptı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN SERT AÇIKLAMA

Görüntüler sonrasında bundan sonraki organizasyonlarında İrem Derici’ye yer vermeme kararı alındığı belirtilen Büyükşehir açıklamasında, “Organizasyonda sahne alan sanatçılardan biri olan İrem Derici’nin konser sırasında doğaçlama olarak yaptığı konuşmalar, kamuoyu ve belediyemiz tarafından tepkiyle karşılanmıştır. İrem Derici’nin sarf ettiği sözler sadece kendisini bağlamaktadır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak; halkımızın milli ve manevi değerlerini aşağılayıcı şekildeki bu sözlerden dolayı şarkıcı İrem Derici’yi şiddetle kınıyoruz. Bundan sonra düzenleyeceğimiz hiçbir organizasyonda kendisine yer verilmeyeceğini kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.” denilmişti.

ÖZÜR DİLEDİ

İrem Derici şunları söyledi; “Olaya açıklık getirmek istiyorum. Sosyal medyaya bayılıyorum ya. Kısacık videolar falan... KarFest'teki olay şunla alakalıdır. Bahsi geçen melekler o melekler değil. Bahsi geçen melek benim vokalistim. O sahnede Melek yanımda olamadı. Uçağını kaçırmıştı. Uçağını kaçırdığı için sahnede bulunamadı. Allah’tan imdadımıza yetişen birileri oldu. 8 yıldır bu piyasadayım. Hep argo konuşan biri oldum gurur duymasam bile argo konuşan biriyim. Değişmesini istesem de bu değişmiyor. Bunları geçelim artık. Bir konuya hakim olmadan o konu hakkında yorum yapmayalım. Tabii ki üzülen kırılan ve alınan varsa özür dilerim. Özür dilemek çok güzel bir erdemdir. Ben yalanı hesabı kitabı olmayan biriyim. Bu yüzden çok başım yanıyor. Ama şunu diyorum anlatılan ve bahsi geçen konu tamamen bambaşka. Bizi eken arkadaşımız Melek’e hala sinirliyim."

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA