TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 14-01-2021 10:28   Güncelleme : 14-01-2021 10:58

Şeyh hakkında korkunç iddialar!

Şeyh hakkında korkunç iddialar!

6 Kasım 2020 tarihinde 56 yaşında vefat eden ve kendisini tarikat şeyhi olarak tanıtan Yakup Haşimi’yi müritleri tarikatın bahçesine tabutuyla gömdüğü öğrenildi

Mezarlık yerine bahçeye

Kartepe ilçesi Acısı Beldesi’nde Esentepe Sokak’ta uzun zamandır Gülzar-ı Hacegan İlim, İrfan Derneği adı altında faaliyet gösteren tarikatın şeyhi olan 56 yaşındaki Yakup Haşimi 6 Kasım 2020 tarihinde vefat etti.

Şeyhin müritleri cenazeyi mezarlığa değil de tarikatın karşısında bulunan bahçeye gömdüler ve çevresini duvarlarla çevirerek burada bir türbe yapma hazırlığına giriştiler.

Resmi olarak Acısu Fatih Sultan Mehmet Mezarlığı’nda defnedildiği gözüken ve bu güne kadar hakkında başta CİMER olmak üzere pek çok yere şikayet edilen ve iddialar bulunan Yakup Haşimi’nin müritleri araya hatırlı kişileri koyarak Kartepe Belediyesi'nin cenazeyi kaldırmasını engellemeye çalışıyorlar. Şeyhin tarikatın bahçesine ise tabutla gömüldüğü öğrenildi.

Tarikatın müritlerinin Yakup Haşimi’yi NEDEN ve NİÇİN tabutla gömdükleri bilinmiyor.

Korkunç iddialar

Müritleri tarafından Kartepe Acısu’da bulunan tarikatın bahçesine tabutu ile gömülen 56 yaşındaki ŞEYH Yakup Haşimi hakkında iddialar ortaya atıldı.

Sosyal medyada yayınlanıyor

Merkezi Erzurum’da bulunan uzun zamandır da Kartepe ilçesi Acısı Beldesi’nde faaliyet gösteren ve her geçen gün çığ gibi büyüyen tarikat lideri Yakup Haşimi hakkında ortaya atılan iddialar yenilir yutulur cinsten değil.

Tacizci olarak hakkında pek çok iddia bulunan 56 yaşındaki Yakup Haşimi için ses kayıtları da bulunuyor. Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığının 22.12.2020 tarih ve 2020/2811 CBS ihbar sat-yılı dosyası da bulunan ve tarikatın bahçesine gömülen sahte şeyh Yakup Haşimi için bugüne kadar CİMER’e de pek çok başvuru yapılmış. Sapık ilişkileri olduğu öne sürülen Yakup Haşimi hakkındaki sosyal medyadaki paylaşımlar dudak uçuklatıyor.

"Allah ile peygamberin düğününe katıldım"

Sahte ŞEYH Yakup Haşimi’nin 15 Temmuz gecesi müritlerini sokağa çıkarmadığı ve yaptığı sohbetlerde uçuk kaçık sözler sarf ettiği dile getiriliyor.

Bunlar arasında ‘Allah ile peygamberin düğününe katıldım, Peygamber gelinlik giymişti, Saatlerce peygamberin kucağına oturdum, Hz Fatıma geldi ondan süt emdim, Ben bu yaşadıklarımı cemaatimle yaşamak istiyorum’ gibi müritlerine sohbet toplantılarında sözler sarf eden Yakup Haşimi’nin konut olarak belirlenmiş araziye defnedilmesine birilerinin nasıl göz yumduğu da merak ediliyor.

İşte sosyal medyada tarikatın bahçesine gömülen sahte ŞEYH ile ilgili paylaşımları içeren videolar:

-https://youtu.be/ENgfFbfvsSg

-https://twitter.com/Derya__1453__/status/1185960548934008832?s=08

-https://youtu.be/bJh8oA4zA2A

-http://tombulhasimi.blogspot.com/2010/01/uzak-durun-diye-yazyorum-maltepe.html?m=1

-http://tombulhasimi.blogspot.com/2010/02/herkes-bilir-ama-ilk-buyuk-gunah-allah.html?m=1

KAYNAK: SES KOCAELİ

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA