Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 29-11-2019 22:30   Güncelleme : 29-11-2019 22:47

Seriyye Vakfı Sakarya İl Başkanlığından, Ebubekir Sifil'e destek

Seriyye Vakfı Sakarya İl Başkanlığından, Ebubekir Sifil'e destek

Seriyye İlim, Fikir, Eğitim ve Kültür Vakfı Sakarya İl Başkanlığı, Yalova Üniversitesi Rektörü ile Ebubekir Sifil arasında yaşanan sözlü tartışma üzerine sosyal medyadan açıklama yaptı.

Yalova Üniversitesi’nin düzenlediği kulüpler birliği toplantısında konuşan Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Suat Cebeci ile aynı üniversitedeki İslami İlimler Fakültesi’nde öğretim görevlisi olan ilahiyatçı Ebubekir Sifil arasında sözlü tartışma yaşandı.

Edinilen bilgiye göre Osmanlı Medeniyet Kulübü Danışmanı Sifil, konuşma sırasında söz alarak, rektörlüğün kulüplere gerekli yardımı yapmadığı konusunda eleştirilerde bulundu.

“Hadsiz bir insansın”

Bu sırada kaydedilen videoda Cebeci, Sifil’e “Hadsiz bir insansın” dedi. Sifil bunun üzerine “İnsanlarla nasıl bir ilişki kuracağıma karar veremezsiniz” deyince rektör Suat Cebeci, “O zaman haddini bil de konuş ya da lütfen dışarı çıkın” ifadelerini kullandı. 

SAKARYA'DAN DESTEK: "DAVAYA HADSİZLİK"

Rektörün, "Haddini bil, ya da çık dışarı" sözlerine maruz kalan Ebubekir Sifil'e destek mesajı yayınlayan Vakfın İl Başkanlığına ait resmi Twitter hesabından, "Ebubekir Hoca'ya hadsizlik onun uğruna yaşadığı derdine davasına hadsizliktir. Bilinsin ki; Allah Rasulu ve davasına "öz namusuna sahip çıkmak" keyfiyetiyle yaklaşan nesiller oldukça siz o koltuklarda rahat oturamayacaksınız!" ifadeleri kullanıldı. 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA