TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 07-05-2021 23:15

Sendikacıdan şok sözler: Bundan sonra şehit olursanız üzülmem

Sendikacıdan şok sözler: Bundan sonra şehit olursanız üzülmem

İşkencedere Vadisi’ne yapılması planlanan taş ocağına tepki olarak başlatılan eylemlere katılan Türk Metal İş Sendikası Kocaeli Gebze Şubesi üyesi Hediye Baş’ın sarf ettiği, “Bundan sonra şehit olursanız üzülmem” sözleri tepkilere yol açtı.

Rize İkizdere ilçesindeki İşkencedere Vadisi’ne yapılmak istenen taş ocağına karşı çıkan köylülerin eylemleri sürüyor. Eyleme destek veren Türk Metal İş Sendikası Şubesi Üyesi ve Farba Otomotiv çalışanı Hediye Baş’ın askerlere karşı sarf ettiği sözler ise büyük tepkilere neden oldu. “Bundan sonra şehit olursanız üzülmem" sözleri üzerine Hediye Baş jandarma ekipleri tarafından ifade vermeye çağrıldı.

“BİZİM ASKERİMİZİN, BİZİM YANIMIZDA OLMASI GEREKİR”

Bölgedeki askerle karşı sarf ettiği sözler eylemi destekleyen köylüler tarafından da tepkiye neden olan  Baş kendisini savunarak şu ifadeleri kullandı, “Bizim askerimizin, bizim yanımızda olması gerekir. Doğamızı yaşam alanlarımızı katleden Mehmet Cengiz’in değil. Burada bizim kadınlarımıza ve erkeklerimize kaba kuvvet uyguladınız. Size bir şey olduğunda biz üzülüyoruz, Mehmet Cengiz üzülmüyor dedim. Bugüne kadar bize uygulanan şiddet ve baskılar bizleri oldukça yordu. Psikolojimizi adeta bozdu. Yaşadığımız haksızlıklara askerin tavrı nedeniyle ‘Askerlerimiz şehit olunca üzülüyordum, artık üzülmeyeceğim’ diyerek bir anlık öfkeyle tavır koydum.”

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA