TÜRKİYE GÜNDEMİ
Giriş Tarihi : 30-09-2019 19:51

Sendikacı Yusuf Bayraktar, görevden uzaklaştırıldı!

Sendikacı Yusuf Bayraktar, görevden uzaklaştırıldı!

Genel Başkanı Sakarya'da öldürülen Lastik İş'in Kocaeli şube başkanı görevden uzaklaştırıldı. İşte ayrıntılar:

Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şubesi Başkanı Yusuf Bayraktar, genel disiplin kurulu kararı ile görevden uzaklaştırıldı

Lastik-İş Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’ın uğradı saldırı sonrası yaptığı açıklamada, sendika genel merkezini suçlamıştı. Lastik-İş Sendikası Başkanlar Kurulu ise bu açıklamalar sonrası, Bayraktar’ı ihraç istemi ile disiplin kuruluna sevk etmişti. Lastik-İş Sendikası Genel Disiplin Kurulu, Yusuf Bayraktar hakkında soruşturmasını tamamladı. Genel Disiplin Kurulu tarafından yapılan inceleme, araştırma ve soruşturmalar sonucunda Yusuf Bayraktar’ın, üyelikten çıkarılmasını gerektirecek birden fazla suç işlediği kanaatine varıldı.

Bayraktar, genel disiplin kurulu kararı ile görevden uzaklaştırıldı Lastik-İş Sendikası Genel Merkezi’nden konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle; “Bilindiği gibi bir süredir Kocaeli’nde ve Türkiye genelinde sendikamız Lastik-İş’i hedef alan haber ve yorumların yayınlandığı görülmektedir. Bu haber ve yorumların büyük bir bölümünün kaynağını Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar’ın oluşturduğu anlaşılmıştır. Sendikamızın eski-yeni yöneticilerine dönük çirkin suçlamaların ve sendikamızın tüzel kişiliğine yönelik karalama kampanyasının da büyük ölçüde Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar aracılığı ile basına aktarılan asılsız bilgi ve belgelere dayalı olduğu ortaya çıkmıştır. Bu gelişmeler üzerine Kocaeli Şube Disiplin Kurulu 12 Eylül 2019 tarihinde, Lastik-iş Sendikası Genişletilmiş Başkanlar Kurulu ise 13.09.2019 tarihinde Yusuf Bayraktar hakkında Genel Disiplin Kurulu tarafından üyelikten çıkarma talebi ile soruşturma yapılmasını talep etmişlerdir. Bu gelişmelerin arkasından Genel Merkez Yönetim Kurulu, 13.09.2019 tarihli yazısı ile Genel Disiplin Kurulunu toplantıya çağırmıştır. Lastik-İş Sendikası Genel Disiplin Kurulu konuya ilişkin bütün bilgi ve belgeleri toplayarak durumu incelemiş, gerekli araştırmaları yapmış, tanıkları dinlemiş ve Yusuf Bayraktar’ın savunmasını talep etmiştir. Bütün değerlendirmeler, incelemeler ve araştırmalar yapıldıktan sonra Lastik-İş Sendikası Genel Disiplin Kurulu 27.09.2019 tarihinde, Yusuf Bayraktar’ın Kocaeli Şube Başkanlığı görevinden işten el çektirilmesine karar vermiştir. Genel Disiplin Kurulu ayrıca, yaptığı inceleme, araştırma ve soruşturmalar sonucunda, Yusuf Bayraktar’ın Sendika Ana Tüzüğünün ön gördüğü hükümler çerçevesinde, ‘üyelikten çıkarılmasını gerektirecek birden fazla suç işlediği’ kanaatine varmıştır.

Bu nedenle Genel Disiplin Kurulu Yusuf Bayraktar’ın; 1. Üyelikten çıkarılma kararı verilmesi için Genel Kurula sevk edilmesine, 2. Ana tüzüğün hükümleri uyarınca Şube Başkanlığı görevinden işten el çektirilmesine, 3. Yine ana tüzük hükümleri uyarınca üyeliğinden ve yöneticiliklerinden kaynaklanan tüm haklarının Genel Kurul’un üyelik konusunda vereceği karar kadar askıya alınmasına, 4. Sendika aleyhine hakaret ve iftiralar oluşturun beyanları ile kişisel verilerin ihlal edilmesine yol açan söylemleri hakkında suç duyurusunda bulunulmasına, karar vermiştir. Genel Disiplin Kurulu’nun bu kararı Yusuf Bayraktarın kendisine ve ilgili yerlere bildirilmiş bulunmaktadır”

Kocaeli Koz

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA