Advert

Advert

Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 23-03-2021 12:56   Güncelleme : 23-03-2021 13:33

Şehit Safitürk duruşmasında flaş karar: 8 sanığa beraat...Aile tepkili

Şehit Safitürk duruşmasında flaş karar: 8 sanığa beraat...Aile tepkili

Mardin'in Derik ilçesinde görev yaparken düzenlenen bombalı saldırıda şehit edilen ve aile fertleri Sakarya'da ikamet eden Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün öldürülmesine ilişkin dava duruşması bugün Gaziantep Bölge İstinaf Mahkemesinde yeniden görüldü. Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk davasında karar verildi Ailenin talebi reddedildi, tutuklanması talep edilen 8 sanığın beraatine karar verildi. Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün şehit edilmesine ilişkin Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesinde 8 sanığın yargılandığı davada son duruşması yapıldı. Son duruşmada, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesince ailenin talebi reddedilerek, Mardin 3. Ağır Ceza Mahkemesince verilen karar onandı.

"TÜM SANIKLARIN CEZA ALMASINI İSTİYORUZ"

Duruşmada konuşan ağabey Ali Haydar Safitürk, adı geçen tüm sanıkların ceza almasını istediklerini ifade ederek, "Bu iddianamedeki yargılamada hayal kırıklığı var" dedi.

AİLENİN BAŞVURUSU REDDEDİLDİ

Savcılık makamı ise mütalaasında sanıklar Tahsin Erdaş, Vedat Erol, Fikret Bagi, Ziynet Erdaş, Zuhal Dalçin ve Nusret Keser, Mehmet Deniz'in beraatını talep etti. Sanıklar suçsuz olduklarını yinelerken, Mahkeme, istinat başvurusunu oy birliğiyle reddetti

"DELİLLERİMİZİ YOK SAYDILAR..YAZIKLAR OLSUN...!

ŞEHİDE DE, VATANA DA İHANET ETTİLER"

Duruşma sonrasında basın mensuplarına konuşan ağabey Ali Haydar Safitürk, "Uzaktan kumandalı bombayı patlatan kişiyi bildiği halde saklamaktalar. Delilleri mahkemeye sunduğumuz halde ısrarla kabul etmemekteler. Yazıklar olsun. Biz Devletimiz için şehit oluruz, onlar bu devlet için ihanet etmeye devam ederler. Bize bir defa meram anlatma şansı verirken, onlara 3 kez verdi. Şehide de vatana da ihanettir. Bundan sonra yine mahkeme kararına itiraz edeceğiz." dedi.

"ADALETE SIRA GELİNCE..."

Ağabey Ali Haydar Safitürk duruşma sonrasında ayrıca, "ŞEHİT olmak için bu devlet BİZİMDİR... Adalete sıra gelince HAİNLERİNDİR....YAZIKLAR OLSUN" ifadelerini kullandı.

"TERÖRİSTLERLE, KAYMAKAMLIKTAKİLER ÇOCUĞUMU KATLETTİ"

Baba Asım Safitürk ise, "Teröristler ve kaymakamlıkta olanlar işbirliği yaparak çocuğumu katlettiler. Adalet askıya alınmıştır" şeklinde konuştu. 

"DEVLETE HAKARET"

Ailenin avukatı Av. Yahya Ünal da "Savcılık, mütaalasında sanıkların değil, terör örgütünün beraati mütalaasını vermiş, mahkeme de maalesef terör örgütünü beraat ettirmiştir. Bu durum devleti küçük düşürmüştür, devlete hakaret etmektir" dedi.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA