SİYASET
Giriş Tarihi : 14-10-2021 17:26   Güncelleme : 14-10-2021 17:43

Sedat Peker'in ölüm listesini HDPli vekil Meclis gündemine getirdi

Sedat Peker'in ölüm listesini HDPli vekil Meclis gündemine getirdi

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Sedat Peker'in gündeme getirdiği 'ölüm listesi'ni Meclis gündemine taşıyarak soru önergesi verdi. 

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, organize suç örgütü liderliğiyle suçlanan Sakaryalı Sedat Peker'in SADAT ve ölüm listesi iddialarını Meclis'e taşıdı. Gergerlioğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya "İçerisinde gazetecilerin de bulunduğu söz konusu yurttaşların korunması için herhangi bir adım atılmış mıdır? Atıldıysa bu adımlar nelerdir" diye sordu. 

Sedat Peker, Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda içinde kendisinin ve açıklamalarını haber yapan bazı muhalif gazetecilerin de yer aldığı bir 'ölüm listesi' hazırlandığını iddia etti. Peker, "Harp okulları mülakatını 3 yıl yaptığı yönündeki iddialarla gündeme gelen SADAT'la ilgili de Rusya’nın Alfa timlerindeki kişilerle anlaşıp en yetenekli personeline kayıt dışı özel eğitim aldırdığını öne sürdü.

SAKARYA İÇİN KARA PROPAGANDA YAPMIŞTI 

Geçtiğimiz aylarda Sakarya için kara propaganda yaptığı gerekçesiyle tepki çeken Ömer Faruk Gergerlioğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sorular yöneltti. HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya'nın, "Sakarya'da, annemle telefonla Kürtçe konuşmaktan korktum" sözlerini içeren paylaşımına destek veren Gergerlioğlu, şu soruları Soylu'ya sordu:

- İçinde Sedat Peker’in ve açıklamalarını haber yapan bazı muhalif gazetecilerin de yer aldığı bir 'ölüm listesi' hazırlandığını iddiaları doğru mudur? Bu iddialar doğruysa söz konusu ölüm listesini hazırlayanlar kimlerdir? Bu listeler hakkında herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır?
 
- İçerisinde gazetecilerin de bulunduğu söz konusu yurttaşların korunması için herhangi bir adım atılmış mıdır? Atıldıysa bu adımlar nelerdir? Söz konusu vatandaşlar konu ile ilgili uyarılmış mıdır?

- SADAT isimli şirketin Rusya’nın Alfa timlerindeki kişilerle anlaşıp en yetenekli personeline kayıt dışı özel eğitim verdirttiği iddiası doğru mudur? Bu iddia ile ilgili herhangi bir soruşturma başlatılmış mıdır?
 
- İstihbarat ve suikast operasyonları uzmanlığı veren Alfa timlerinden eğitim alınmasının açıklaması nedir? SADAT tarafından eğitim aldırılan bu kişiler ne için ve kim için hizmet vereceklerdir?
 
- Üsküdar Üniversitesi rektörü Nevzat Tarhan’ın SADAT isimli şirket için psikolojik harp çalışmalarında bulunduğu iddiası doğru mudur? Bu iddia doğruysa şirket ve Tarhan hakkında soruşturma başlatılmış mıdır? Bu soruşturmaların akıbeti ne durumdadır? 

Gazete Duvar