Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 07-04-2021 01:17   Güncelleme : 07-04-2021 01:28

Sedat Peker'in Makedonya'da sahte evrakla ikamet ettiği iddia edildi

Sedat Peker'in Makedonya'da sahte evrakla ikamet ettiği iddia edildi

Sedat Peker'in Makedonya'da sahte belge düzenleyerek ikamet ettiği, operasyonu önceden haber aldığı ve kaçtığı iddia edildi.

POLİSLER TUTUKLANDI

Balkan Insight'in haberine göre; Peker'e sahte belge düzenleyen polisler tutuklandı. Zagreb Radyosu'nun aktardığına göre; Türkiye'den ayrılan Sedat Peker'in Makedonya'da sahte evraklarla ikamet ettiği iddia edildi. Balkan Insight'in haberine göre; Peker'e sahte belge düzenleyen polisler tutuklandı. Kuzey Makedonya'da sahte evrak düzenlemekle suçlanan polislere operasyon düzenlendi. Operasyonda 10 polis memuru tutuklandı. Makedonya İçişleri Bakanlığı, salı günü yaptığı açıklamada, şu ana kadar yabancı vatandaşlara sahte pasaport ve kimlik belgeleri veren polislerin tutuklandığını kaydetti.

PEKER ADINA SAHTE KİMLİK DÜZENLENMİŞ

Tutuklanan polislerin, Sakaryalı Sedat Peker'e de sahte kimlik belgesi düzenlediği iddia edildi. Basına yansıyan belgede, Peker adına düzenlenen sahte kimlikte Djadin Ademovski ismi yer alıyor. Peker'in Makedonya'da Djadin Ademovski adını kullandığı ileri sürüldü.

PEKER'İN KAÇTIĞI İDDİA EDİLDİ

Peker'in operasyonu önceden haber aldığı ve kaçtığı iddia ediliyor. Bir süre süre önce yerleştiği Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nden kısa süreli kalış amacına aykırı davranması ve belirlenen ikametgâhını kötüye kullanması nedeniyle sınır dışı edilen Peker'in, Kosova'ya sığındığı ortaya çıkmıştı. Peker, Türkiye'den ayrıldıktan sonra Karadağ'a gitmişti. Ancak bu ülkede 2021 yılında oturumu yenilenmediği için Kosova, Makedonya ve Karadağ arasında mekik dokuduğu öne sürülüyordu.

Peker, aylar önce çektiği Youtube videosunda dönemin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın kendisini hedef aldığını ileri sürmüş ardından özür dilemiş ve bir yanlış anılşılma olduğunu ileri sürmüştü. 

Cumhuriyet

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA