Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 13-05-2021 13:28   Güncelleme : 13-05-2021 13:33

Sedat Peker, Süleyman Soylu için ne dedi; Soylu'nun yanıtı ne oldu?

Sedat Peker, Süleyman Soylu için ne dedi; Soylu'nun yanıtı ne oldu?

Organize suç örgütü yöneticisi olduğu gerekçesiyle kırmızı bültenle aranan Sakaryalı Sedat Peker, bugün yayımladığı dördüncü videoda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisiyle ilgili olarak, "Ben onu severim" dediğini iddia etti. Peker'e yanıt veren Soylu, "Aylardır bu senaryonun bu noktaya geleceğini bekliyordum" dedi, Peker'in iddialarını yargıya taşıyacağını söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Dubai kentinde bulunan Sedat Peker, son videosunda İçişleri Bakanı Soylu hakkında bazı iddialar ortaya attı. Sedat Peker, Soylu'nun kendisi hakkında "Ben onu severim" dediğini öne sürdü. Peker, "Bu kadar kısa sürede ne değişti? Benim koruma polisimi sen vermedin mi?" ifadelerini kullandı. 

Peker ayrıca Soylu'nun 12 Nisan 2020'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabul etmediği istifasına ilişkin ise "Bir gün evvel robot hesaplardan tweetler hazırladı" iddiasını ortaya attı.

Soylu: Ülkene gel, adalete teslim ol

Sedat Peker'in videosunun ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaptı. Soylu, şu ifadeleri kullandı:

"Aylardır bu senaryonun bu noktaya geleceğini bekliyordum. Birilerinin elinde operasyon elemanı olan mafya pisliği, yıllarca bu ülkede tehdit ve şantajla pek çok insanın canını acıttı. Devlet ve millet gibi kutsal kavramların ardına sığınarak kan emici oldu, her türlü pisliğe bulaştı.

"İddianı, iftiranı, her şeyin açığa çıkması için yargıya taşıyorum. Ben adalete teslimim. Sen de operasyon faresi gibi kaçma, ülkene gel adalete teslim ol."

Hükümetin en başarılı olduğu alanın, "mafyadan bu ülkeyi kurtarmak" olduğunu söyleyen Soylu, "Hükümetlerimiz ve partimiz terörden uyuşturucuya kadar pek çok suç kaynağında Cumhuriyet tarihimizin en başarılı sonuçlarını üretti" ifadelerini kullandı.

Soylu'dan Ağar'a yanıt: Türkiye eski Türkiye değil

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açıklamalarında eski İçişleri Bakanı ve Emniyet Müdürü Mehmet Ağar'ın Yalıkavak Marina için kullandığı "Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır" ifadesine de yanıt verdi.

Soylu, "İnşallah saygısız gazetecinin çarpıtmasıdır. Benim devletim Libya'ya ve Karabağ'a çökülmesine fırsat vermedi. Kıytırık bir marinaya mafya bozuntularının çökmesine fırsat vermez. Türkiye eski Türkiye değil" dedi.

Mehmet Ağar özür diledi

Sözcü TV'den Erdoğan Aktaş'ın sorularını yanıtlayan Ağar ise sözleri nedeniyle Emniyet teşkilatından ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan özür diledi.

Ağar, "Bütün eleştirilere hak veriyorum. Olayın kızgınlığından dil sürçmesi söz konusu. Benim bu tabiri kullanmam fevkalade yanlıştır. Bütün meslektaşlarımı incittiğimi düşünüyorum, özür diliyorum" dedi.

Ağar şu ifadeleri kullandı:

"Özellikle Sayın İçişleri Bakanı'nı gerçekten çok takdirle takip ediyorum. Gerek terörle mücadelede gerek organize suçlarla mücadelede, gerekse teşkilata verdiği güven dolayısıyla fevkalade başarılı görev sürecini devam ettiriyor. O bir kızgınlıkla herhalde ağzımızdan çıkan bir söz oldu. Bütün meslektaşlarımdan özür diliyorum."

BBC

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA