Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 02-01-2021 11:01   Güncelleme : 02-01-2021 11:26

SAÜ'lü Profesörden başörtüsü çıkışı!

SAÜ'lü Profesörden başörtüsü çıkışı!

Geçtiğimiz günlerde "Üniversiteler neredeyse fahişe evi" sözleri nedeni ile manşetlere konu olan Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, bu kez CHP PM üyesi Sevgi Kılıç'a yönelik başlatılan başörtüsü tartışmalarını sosyal medya hesabından yorumladı. Sofuoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözleri ile alevlenen CHP tarafındaki eleştirilere, CHPli vekil Canan Arıtman'ın geçmişteki sözünü hatırlatarak cevap verdi. Arıtman'ın "Başörtüsünü Sümerler'de fahişeler takardı" şeklindeki sözünü anımsatan Sofuoğlu, Twitter hesabından şunları yazdı:

"MİMARI ERDOĞAN"

"CHP'li Vekil, Allahın Tesettür emri için "Fahişeler takardı" diyecek ama CHP özür dilemeyecek. Sizler de orada bulunmaya devam edeceksiniz öyle mi? Başörtüsü bugün serbestse bunun mimarı ERDOĞAN'dır. Hani derler ya HİÇBİR İYİLİK CEZASIZ KALMAZ. Yaaa! AMA MİLLET, VEFALI HAMDOLSUN

"YAN YANA OLMAZ"

Başına örtü koymak hiç zor değildir, Mühim olan tutarlılıktır. Allahın lanetlediği fille, başörtüsü YAN YANA OLAMAZ. Bu millet, ibretlik sona düçar olan, Yaşar Nuri Öztürk gibi nice CHP'liler gördü Başörtülüye FAHİŞE kıyafeti denilen yerde duran başörtülüler, oturup düşünsünler"

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA