Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 20-01-2020 17:08   Güncelleme : 20-01-2020 17:31

SAÜ'lü profesör yoga için bunları yazdı

SAÜ'lü profesör yoga için bunları yazdı

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, bu kez de yoga sporuna ilişkin sözleri ile dikkati çekti. 

"Google'ı ilk icad eden ve kullanan Sultan Abdulhamit Han'dır" sözleri ile yeniden ülke gündemine oturan Sofuoğlu, "Okullarda örgütlenen tarikatları görmezden gelen Bakanlık yoga sporunun peşine düştü... Felsefeyle sporu birleştiren Yoga, MEB’in ve federasyonun hedefinde... Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu’nun (THİSF) MEB’e, yoga için “farklı mekânlarda, farklı amaçlar güderek dini istismar, ayin, inziva amaçları ile kullanıldığına” ilişkin değerlendirmeler ilettiği ortaya çıktı. Federasyonun, ilgili yazısında, “Yoga branşının yakın gelecekte önlenemez sorunlar yaratmasından endişe edilmektedir” ifadeleri de dikkat çekti. " satırlarını içeren haberi sosyal medya hesabı üzerinden yorumladı. 

Ebubekir Sofuoğlu, yogaya ilişkin sözleri ile dikkati çekerken, konuya ilişkin haber linkinin üzerine şunları yazdı:

"NE İDÜĞÜ BELİRSİZ DOĞA ÜSTÜ..."

"İnsanı Allah'a yönlendiren Tasavvuf, İnziva, rabıta, ruh terbiyesi vs KABUL EDİLEMEZ ama bunlardan hiçbir farkı olmayan ancak Allah'a değil de ne idüğü belirsiz DOĞA ÜSTÜ'ne yöneltip insanı KAOTİK DÜŞÜNCELERE, İNTİHARA sürükleyen YOGA MAKBUL?! BUNUN TAM ADI; İSLAM DÜŞMANLIĞIDIR"

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA