Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 12-08-2021 01:22   Güncelleme : 12-08-2021 01:30

SAÜ'lü Profesör ve Akademisyen aşıya karşı çıktı

SAÜ'lü Profesör ve Akademisyen aşıya karşı çıktı

Sakarya Üniversitesinde görev yapan Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu ile Dr. Gökhan Gürler koronavirüs aşılarına karşı çıktı. Sofuoğlu ve Gürler sosyal medya hesaplarından konuya ilişkin paylaşım yaptı. İşte ayrıntılar: 

"TAAMMÜDEN ADAM ÖLDÜRMEK"

Sosyal medya paylaşımlarıyla dikkati çeken ve gündem olan Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu koronavirüs aşılarına karşı çıktı. Sofuoğlu, aşı için zorlamayı "taammüden adam öldürmek" olarak yorumladı. SAÜ'lü profesör, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter paylaşımının üstüne şunları yazdı:

"VURULAN BİR ÇOK İNSANI ÖLDÜRMÜŞ"

"Bilimsel aşamaları bitmemiş, vurulan birçok insanı öldürmüş, şirketin kendisinin bile GARANTİ ETMEDİĞİ AŞI DENİLEN kimi bedenlerde ZEHİRE DÖNÜŞEN SIVIYI insanlara zorla vurmak TAAMMÜDEN ÖLDÜRME ve büyük vebal değil midir? 15 Temmuz GAZİSİ bu milletle UĞRAŞMAYIN. Bedeli ağır olur"

DR. GÜRLER DE KARŞI ÇIKTI

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu'dan sonra, Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Gökhan Gürler de koronavirüs aşılarına karşı çıktı. Gürler Twitter hesabından yaptığı paylaşımında, Cumhurbaşkanını, Sağlık Bakanını ve MHP liderini etiketleyerek şunları yazdı:

"DENEK OLMAYACAĞIZ"

"Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Anayasal haklarımı biliyorum. Bir Türk vatandaşı ve vatansever bir akademisyen olarak sağlık sektöründeki deneysel ürün için ne kendimi ne de çocuklarımı 'DENEK' yapmayacağım!"

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA