Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 12-01-2022 01:01   Güncelleme : 12-01-2022 01:41

SAÜ'lü profesör, intiharı yorumladı: Enes Kara'nın katili Ateizmdir! Bu net...

SAÜ'lü profesör, intiharı yorumladı: Enes Kara'nın katili Ateizmdir! Bu net...

Sosyal medya paylaşımları gündem olan ve zaman zaman eleştiri konusu edilen Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, intihar eden tıp öğrencisi Enes Kara için iddialı bir açıklama yaptı. Kamuoyu intihar eden gence üzülürken, SAÜ'lü profesörden "Enes Kara'nın katili Ateizmdir. Bu net.." açıklaması geldi. Sofuoğlu şunları yazdı:

"ATEİZMDEN UZAK DURUN"

"Herhangi bir Ateistin intiharı, şaşırtıcı değildir NE YAZIKKİ Zweig, Mayakovski vs gibi en az onlarca intihar eden Ateist aydına karşın, 1.450 yıllık İslam tarihinde intiharcı TEK BİR İSLAM AYDINI YOKTUR Bu yüzden Ateizmden uzak durun!"

"ASIL SEBEP GÖZDEN KAÇIRILIYOR"

"Enes Kara'nın şikayetlerinden biri olan Cemaat yurdu vurgusu öne çıkarılarak ASIL İNTİHAR SEBEBİ ATEİZM, ADİCE gözlerden kaçırılmaktadır Yerli-yabancı bilimsel eserler intiharın Ateist ülkelerde çok, İslam Ülkelerinde ise sıfıra yakın olduğunu vurgular"

NE OLMUŞTU?

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Enes Kara, kaldığı yurtta yaşadığı baskılardan ve gelecek kaygısından dolayı yaşama sevincinin kalmadığından bahsettiği bir video çekerek intihar etti.