Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 10-06-2021 23:00   Güncelleme : 10-06-2021 23:17

SAÜ'lü profesör İlber Ortaylı'ya kızdı: Örnek-koca tarihçi!

SAÜ'lü profesör İlber Ortaylı'ya kızdı: Örnek-koca tarihçi!

Sosyal medya paylaşımlarıyla dikkati çeken Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu bu kez İlber Ortaylı'ya gönderme yaptı. Sofuoğlu, sanatçı Hülya Avşar ile İlber Ortaylı arasında geçen diyaloğu eleştirdi ve Twitter hesabından konuya ilişkin yorum yaptı. 

Sanatçı Hülya Avşar, İlber Ortaylı ile bir araya gelişinde, aylar öncesindeki olaya gönderme yaparken, cep telefonu ile kayda geçen Avşar, “Ben gideceğim, arkamdan ‘ne hoşmuş’ diyeceksin tamam mı? Ben duymuyormuşum gibi” dedi. Ortaylı ise "Maşallah, hâlâ hoşmuş" diyerek kahkaha attı. 

Yaşanan diyaloğu eleştiren SAÜlü profesör, Twitter hesabından, konuya ilişkin yayınlanan haberin üstüne şunları yazdı: 

ÖRNEK-KOCA TARİHÇİ ?!

"Neredeeen nereye... Geleneklerimizin mimarlarından Nene Hatun başka bir erkeğe, "ARKAMDAN NE HOŞMUŞ DİYECEKSİN" dedirtir miydi? Veya kazara, bir erkek böyle deseydi ne yapardı? Bayanı geçtim de örnek-koca tarihçi?! de böyle diyaloğa ortak olabiliyor?"

NE OLMUŞTU?

Tarihçi İlber Ortaylı, sunucu Cansu Canan Özgen'in Instagram üzerinden yaptığı canlı yayına katılmış, yayının bittiğini zanneden Ortaylı, Özgen için "Maşallah, şuna bak" ifadelerini kullanmıştı. Bu olay sosyal medyada uzun süre gündem olmuştu.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA