Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 10-01-2022 13:16   Güncelleme : 10-01-2022 13:35

SAÜ'lü Profesör deist ve ateistleri hedef aldı, gençleri uyardı: Dücane'ye, Hakan Talha'ya dönersiniz

SAÜ'lü Profesör deist ve ateistleri hedef aldı, gençleri uyardı: Dücane'ye, Hakan Talha'ya dönersiniz

Sosyal medya paylaşımları ile gündem olan, zaman zaman eleştiri konusu edilen Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu sosyal medya hesabından gençleri uyardı. Deist ve ateistleri hedef alan, felsefecileri eleştiren Sofuoğlu gençlere seslendi ve Twitter hesabından şunları yazdı:

"GENÇLER ATEİST, DEİST OLMA YARIŞINDA"

"Ahlakın hızla bozulması sonucu yuvalar, hiç olmadık şekilde hızla yıkılıyor. Taciz vakalarının ardı arkası gelmiyor. Gençlerimiz Ateist, Deist olma yarışına girmiş. Tüm bunlara rağmen hala Batı ve Doğu klasiklerini okuyun diyorlar. Kardeşlerim, uzmanlık alanınız değilse batı

Eserlerinden tek bir satır bile okumayın. Tanzimattan beri işgalcilerimize ait bu necasetleri okuyoruz. Bize faydası olsaydı çoktan olurdu. Tam tersine ahlakımızı, nesillerimizi perişan ettiler. Bu necasetlerden ayet, hadis, siyer vs gibi hazinelere ne yazık ki sıra gelmiyor.

"DÜCANE VE HAKAN TALHA'YA DÖNERSİNİZ"

Uzmanlık alanınız değilse, gerektiğinde Ehli Sünnete tabi uzmanından öğrenin ama Gavurdan ya da Gavuru öven hiçbir kişiden tek bir satır Psikoloji, Sosyoloji, Felsefe, Tarih, Roman vs okumayın. Kendinize de güvenmeyin, İmanınızı kaybeder, Dücane'ye, Hakan Talha'ya dönersiniz"

KÖŞE YAZARIMIZ TANER YILDIZ'IN YAZISIYLA AİLELERE SESLENDİ:

"YAVRULARIMIZ ELLERİMİZDEN KAYIYOR"

Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu bir diğer paylaşımında ise, Sakarya Detay Haber internet gazetemiz köşe yazarı, eğitimci Taner Yıldız'ın "Ekmek arası zehir" başlıklı köşe yazısını RTledi ve ailelere şöyle seslendi: