Advert

Advert

Advert
Sakarya Eğitim
Giriş Tarihi : 03-05-2021 19:50   Güncelleme : 03-05-2021 20:01

SAÜ'lü profesör bu kez de felsefecileri hedef aldı

SAÜ'lü profesör bu kez de felsefecileri hedef aldı

Hemen hemen her paylaşımı olay ve gündem olan SAÜlü profesör, bu kez de felsefecileri hedef aldı. Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu son paylaşımında felsefecilere savaş açtı. Prof. Dr. Sofuoğlu, “Felsefe ufuk açıyormuş?! Bilakis her girdiği toplumu savaşlara, suikastlara, kanlı ihtilallere sürükledi. İmam Gazali, Farabi'nin küfrüne boşuna hükmetmemiş” dedi.

"FARABİ MÜNKİR"

Farabi için "Münkir" (yani kabul etmeyen, inkâr eden, yadsıyan) ifadesini kullanan SAÜlü Profesör, şunları yazdı: "Felsefe ufuk açıyormuş?! Bilakis her girdiği toplumu savaşlara, suikastlara, kanlı İhtilallere sürükledi. Araştırın siz de görürsünüz. Tarihte felsefenin içine girip belalara sürüklediği toplumları ele alacağım İnşaAllah. Bir kitap hazırlığı içerisindeyim. Dua edin İnşaAllah.

İmam Gazali, Farabi'nin küfrüne boşuna hükmetmemiş. Farabi'ye göre Peygamberler, filozoflar kadar akıllı değilmiş. Farabi'nin bu iftirası Allahın ilim sıfatını inkardır. Yani Allah, becerip (haşa) doğru kişiyi seçememiş. Seçtiği Peygamberler, filozoflar kadar akıllı değilmiş. Kur'anda asla şüphe yoktur. Ama Münkir Farabi Allahı yalanlayıp, haşir, ahiret, Cennet-Cehennem vs olgular, Efendimiz SAV'in insanları kandırması için uydurulmuş hayallerdir diyor. Allah ve Resulu SAV yalancı (haşa) Müminler kandırılacak Saf'lar, ama en doğrusu Farabi?!" 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA