Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 17-02-2021 14:22   Güncelleme : 17-02-2021 14:34

Sarı'dan kafaları karıştıran iddia: Karacan’ı taşeronlar öldürttü

Sarı'dan kafaları karıştıran iddia: Karacan’ı taşeronlar öldürttü

Kocaeli genelinde yayın yapan Ses Kocaeli haber sitesi Sakarya'da cinayete kurban giden Lastik İş Sendikası Eski Genel Başkanı Abdullah Karacan için dikkat çeken bir haber yayına aldı. Habere göre Lastik İş Sendikası’nın şimdiki genel başkanı Alaaddin Sarı, kafaları karıştıran iddia ortaya attı. Sarı'nın "Karacan’ı taşeronlar öldürttü" iddiasını içeren haber şöyle:

Son günlerde kamuoyunda ve işçi nezdinde prestij kaybına uğrayan ve şimşekleri üzerine çekip aldığı astronomik maaşı bir türlü açıklamayan Lastik İş Sendikası’nın Genel Başkanı Alaaddin Sarı kafaları karıştıran ilginç bir iddia ortaya attı.  

13 Kasım 2018 tarihinde ziyaret için gittiği Adapazarı Goodyear Lastik Fabrikası’nda yeri değiştirilen işçilerden birisi olan 33 yaşındaki Sedat Uzunlar ile girdiği kavga ve tartışma sonucunda kendi silahı ile vurulan ve hayatını kaybeden dönemin Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan’ı lastik fabrikalarından gönderilen 50’ye yakın TAŞERON Firmasının öldürttüğünü söyledi.

Geçtiğimiz günlerde Köseköy’de bulunan Goodyear Lastik Fabrikası’na giden ve burada işçilere yaklaşık 20 dakikalık bir konuşma yapan Alaaddin Sarı yine kendisini aklamaya çalıştı. Hakkında maaşı ile ilgili çıkan haberler içinde ‘Ben medyaya aldığım maaşı açıklamam. Sadece işçi arkadaşlara açıklarım’ dedi ama buna rağmen kaç para maaş aldığını konuşma yaptığı işçilere de açıklamadı.

İşçilere bol bol kendi yaptıklarını anlatan Alaaddin Sarı eski Genel başkan Abdullah Karacan’ın öldürülmesindeki en büyük etkenin lastik fabrikalarındaki yaklaşık 50 taşeron firmanın gönderilmesi olduğunu öne sürdü ve ‘Bu nedenle iddia olarak söylüyorum Karacan’ın organize ve karanlık güçler tarafından öldürülmüştür. Bakmayın siz fabrikada tartıştı, kendi silahı ile vuruldu falan filan konuşmalarına. Taşeronları bitirildiği için öldürüldü’ dedi. Davada yargılanan 7 sendikacı da Sedat Uzunlar'a karşı hürriyeti yoksun kılma suçundan 3'er yıl, 4'er ay hapis cezasına çarptırıldı.

Lastik İş Sendikası’nın şimdiki genel başkanı Alaaddin Sarı ise ne mahkeme bittiğinde ne de daha sonra Abdullah Karacan’ın organize ve karanlık güçler tarafından ya da lastik fabrikalarından çıkarılan taşeron firmalar tarafından öldürüldüğüne dair bir açıklama yapmamıştı. Bu nedenle şimdi Sarı’nın köşeye sıkıştığı bu günlerde böyle bir konuşma yapması garip karşılandı.

Kaynak: Ses Kocaeli

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA