Sapanca
Giriş Tarihi : 23-10-2020 10:20   Güncelleme : 23-10-2020 10:28

Sapanca Gölü'nden alınan suya rağmen Yuvacık Barajı kuruyor

Sapanca Gölü'nden alınan suya rağmen Yuvacık Barajı kuruyor

Yuvacık Barajı’ndaki su miktarı azalmaya devam ediyor. Barajda su seviyesi yüzde 29’a kadar düştü. İşte Kocaeli Koz'un haberi:

Kocaeli'nin içme suyu ihtiyacının büyük bir bölümünü karşılayan Yuvacık Barajı'nda su seviyesi hızla düşmeye devam ediyor.  Kocaeli Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, barajın su seviyesi yüzde 29 seviyesine geriledi. 51 milyon metreküp kapasiteli baraj havzasında, 14 milyon 620 bin metreküp su bulunduğu belirtildi.

UMUDUMUZ BOL YAĞMUR

Yuvacık Barajı’nda hızla düşmeye başlayan su seviyesi ise endişelendirmeye başladı. Kocaeli’de yağan yağmurlarında barajı dolduracak kadar fazla olmaması sebebiyle su miktarı hızla düşüyor. Yuvacık Barajı’nda su seviyesinin düşmesini ardından Sapanca Gölü hattı yeniden devreye alındı. Gölden Yuvacık Barajı’ndan su takviyesi yapılmaya başlandı. Zaman zaman Sapanca Gölü’nde alınan su, Yuvacık barajına aktarılıyor. Buna rağmen Yuvacık Barajı’nda su seviyesi ise düşmeye devam ediyor. Tüm umutlar ise beklenen yağmurda.

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA