Sapanca
Giriş Tarihi : 25-11-2019 20:07   Güncelleme : 25-11-2019 20:18

Sapanca Gölü’nde define mi var?

Sapanca Gölü’nde define mi var?
Sakaryalı ünlü işadamının sosyal medya üzerinden, “Valiliğe müracaat eden 3 kişi Sapanca Gölü’nde Jüstinye’nin definesini aramak için izin istemişler” sözleriyle yaptığı paylaşım günün konusu olmaya yetti.

Gerçekten var mı?

İşadamının, ‘Bu sabah inandığım bir dostumdan gelen telefon ile Sakarya Valiliği’ne müracaat eden üç kişi Sapanca Gölü’nde Jüstinye’nin definesini aramak için istemişler” diye yaptığı paylaşımı görenler altına ilginç yorumlarda yaptılar. Ancak, bu paylaşım Sapanca Gölü’nde gerçekten define var mı-yok mu sorusunu da gündeme getirdi.

İzin isteyen olmadı

Bu iddia karşısında Sakarya Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü böyle bir izin isteyenin olmadığını belirtti. Ancak, Gümüşhane Dipsiz Göl’de yapılan define araması ile birlikte Sapanca Gölü’nün de yerleşim yeri üzerinde oluşması nedeniyle gölde define olup olmayacağı ise merak ediliyor.

İlimizin tanınmış ailelerinden olan ve şu anda yaşamını İstanbul’da sürdüren işadamının yaptığı bu ilginç paylaşım merak uyandırırken, Beşköprü’deki tarihi Jüstinyen Köprüsü’nde ise tarihin ortaya çıkması için bir süredir kazı çalışmaları yapılıyor.

Kaynak: Yenigün Gazetesi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA