Sapanca
Giriş Tarihi : 28-12-2020 20:07

Sapanca’ da Orman Yangını Büyümeden Söndürüldü

Sapanca’ da Orman Yangını Büyümeden Söndürüldü

Adapazarı İşletme Müdürlüğüne bağlı, Sapanca Orman İşletme Şefliği, İl Ormanı mevkii Tabiat parkında bulunan ormanlık alanda  27.12.2020 tarihinde, gece  saat:24:00 sularında orman yangını çıktı. Çıkan Orman yangınına, Sakarya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı yangın ilk müdahale ekipleri 10 dakika gibi kısa bir sürede müdahale etti.

Müdahaleye 2 adet yangın ilk müdahale aracı,  4 arazöz adet ve 3 adet pikap olmak üzere toplam 9 adet  araç yangın söndürme çalışmalarına katıldı. Ayrıca söndürme çalışmalarına Orman Bölge Müdür Yardımcısı, Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü, Adapazarı Orman İşletme Müdürü ve Müdür Yardımcısı, Sapanca Orman İşletme Şefi ve Sakarya Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürü de, dahil olmak üzere toplam 23 personel katıldı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri ile birlikte, Neviye Cumhuriyet mahallesi muhtarı ve  çevrede  yaşayan vatandaşların da desteği ile 28.12.2020 tarihinde, sabah saat 02:00 sularında yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarına geçilerek aynı gün sabah saat 05.00 sularında yangın tamamen söndürüldü. Toplam 0.3 hektar ormanlık alan zarar gördü.

Bu mevsimde beklenen yağışların düşmemesi, havaların kurak geçmesi sebebiyle, vatandaşların çıkabilecek orman yangınlarına karşı daha tedbirli ve duyarlı olması istendi. Çıkan orman yangınıyla ilgili  kolluk kuvvetleri geniş kapsamlı inceleme başlattı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA