Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 02-06-2021 13:28   Güncelleme : 02-06-2021 13:33

Sancak’tan, Peker cevabı: Suriye'de bir kibrit çöpü ticaretim olmadı

Sancak’tan, Peker cevabı: Suriye'de bir kibrit çöpü ticaretim olmadı

Sakarya'nın Arifiye ilçesindeki Tank Paleti Fabrikasını devralan BMC Holdingin yönetim kurulu başkanı Ethem Sancak'ın yeğeni Murat Sancak’tan, Sedat Peker’in iddiaları ardından açıklama geldi. Sancak, "Suriye'de bir kibrit çöpü ticaretim olmadı" dedi. İşte ayrıntılar: 

Sakaryalı Sedat Peker'in Suriye'den yasa dışı ticarette rolü olduğunu ve Berat Albayrak'ı evinde misafir ettiğini iddia ettiği Murat Sancak, iddiaları yalanladı.

Peker, videosunda "Suriye'de ticaret yapmak için ne yapmanız lazım biliyor musunuz? Metin Kıratlı Bey var, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı. Ona gideceksiniz. Kaçak ham petrol, çay, şeker, alüminyum, bakır, ikinci el araba… Oradan onayı aldıktan sonra sizi MT Grup'a yolluyorlar. Murat Sancak, Ramazan Öztürk, tüm hiyerarşi orada. Onların da onayı geçtikten sonra kime gidiyorsunuz; el Nusra'nın iktisat sorumlusu var, Ebu Abdurrahman, Ebu Şeyma ismini de kullanıyor. Şu anda da ticaret böyle yapılıyor" dedi.

Peker ayrıca "Berat Albayrak nerede biliyor musunuz? Hep arıyorsunuz ya. Murat Sancak'ın evi var Hadımköy Beylikdüzü taraflarında, orada kalıyor. Beraberler" iddiasını öne sürdü.

"SURİYE'DE BİR KİBRİT ÇÖPÜ TİCARETİM OLMADI"

Twitter hesabından açıklama yapan Murat Sancak, "O şahsın kendi hassasiyetiyle cevap veriyorum, Suriye'de bir kibrit çöpü ticaretim olmadı ve 2 kız çocuğumun boğazından öyle olmayan bir ticaretten bir damla su bile girmedi, Allah'a a çok şükür" dedi.

"BERAT ALBAYRAK HİÇBİR ZAMAN EVİME GELMEDİ"

Sancak, Albayrak iddiasına dair de "Berat Albayrak’ın saklanmaya ihtiyaç duyacak bir durumu yok. Ayrıca o kişinin tabiriyle telefon sinyalinden bakılabilir, evime hiçbir zaman gelmedi, gelse başımın üstünde yeri var, ağırlamaktan şeref duyarım" açıklamasında bulundu.

Sancak son olarak "Hiçbir şey gizli kalmaz, doğruysa ortaya çıkar, bir düşünün yalansa o zaman ne diyeceksiniz? Ortaya atılan bir iddianın doğru olmayabileceğini hesaba katın" dedi.

MURAT SANCAK KİMDİR?

Sedat Peker'in "Berat Albayrak evinde kalıyor" dediği Murat Sancak, MT Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı ile BMC Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini yürütüyor. Ayrıca Adana Demirspor'un Başkanlığını yapıyor. Murat Sancak, AKP ile yakın ilişkileri olan Ethem Sancak'ın da kuzeni.

Birgün

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA