Advert

Advert

Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 18-03-2021 21:52   Güncelleme : 18-03-2021 21:59

Sakarya'nın Eski Müftüsünden çok tartışılacak açıklama!

Sakarya'nın Eski Müftüsünden çok tartışılacak açıklama!

Türkiye’nin kanayan yaralarından biri olan kadına şiddet konusunda ilginç bir açıklama yapan Sakarya'nın Eski İl Müftüsü Sinan Cihan, “Kadına şiddet aslında çok değil” dedi. Kocaeli İl Müftülüğü görevini yürüten Cihan'ın bu sözleri çok tartışılacak gibi...

Kocaeli Koz Gazetesi'ne konuşan Sinan Cihan, insanımızın pandemi döneminde yorulduğunu, bu günlerin de geçeceğini, ancak krallara tam uyulması durumunda birlikte aşılabileceğini söyledi. Günümüzde ülke genelinde haberlerin ilk sıralarında yer alan kadına şiddet olayları ile ilgili İslamiyet’in tutumu konusunda sorularımızı cevaplayan Cihan şaşırtan açıklamalıyla dikkat çekti. Cihan, “Aslında kadına şiddet haberlerdeki kadar çok değil. İnsanlara fayda vermek isteyen, iyilik yapmak isteyen azımsanmayacak kadar fazla. Bunlar gündemde olmadığı için olumsuz haberler daha fazla” dedi.

“İNSANIMIZIN SIKINTISI ÖĞRETİM DEĞİL EĞİTİMSİZLİK”

“İnsanımız ruhen ve zihnen belirli bir kıvama erişmediğinde problem çok olur. İnsanımızın sıkıntısı öğretim değil eğitimsizlik” diyen Cihan, "Eğitim ve öğretim birbirinden farklı durumlar. Maalesef insanımız bu ayırımı yapamadığından sıkıntıda oluyor problemde oluyor. Hakkını bilenlerde sıkıntı ve sorun nadir görülür. İnsanın önce hakkını bilmesi önemli gücü eline geçiren şiddet uyguluyor” dedi. Kadınlar konusunda söyleşimizde camilerde kadınlara ayrılan yerlerin erkeklerin ibadet ettiği yerlere oranla çok daha küçük olmasının doğurduğu sıkıntılar konusunda açıklamalar yapan İl Müftüsü Sinan Cihan, “Yeni yapılacak camiiler konusunda maliyet çıkarma aşamasındayız. Yardımseverlerin desteği önemli. Yılda kaç camii yapılandırabiliriz? Engellilere kadınlara ayrılan yerleri nasıl iyileştirebiliriz konusunu bizde kendi aramızda görüşüyoruz. Engelsiz camii hedefi ile yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Kocaeli Koz

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA