Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 29-04-2020 22:02   Güncelleme : 29-04-2020 22:17

Sakaryalı Kaymakam baba oldu..!

Sakaryalı Kaymakam baba oldu..!

Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde doğan Kaymakam Musa Göktaş baba oldu. Erkek evladı olan Kaymakam Göktaş, oğluna Mustafa Erdoğan adını koydu. Artvin ili Şavşat ilçesi kaymakamlığını yürüten Göktaş, duygularını dile getirirken şu ifadeleri kullandı:

"Şükürler olsun, sağ salim yavrumuzu kucağımıza aldık. Güzel oğlum, “Mustafa Erdoğan Göktaş” hayatımıza hoşgeldin... Yavrumuza babalarımızın ismini verdik, vatanına, milletine ve ailesine hayırlı bir evlat olsun; ömrü bahtı açık olsun inşallah." 

Kaymakam Musa Göktaş Kimdir?

Kaymakam Musa Göktaş, 1985 Sakarya/Adapazarı doğumlu olup, aslen Ankara/Kızılcahamam nüfusuna kayıtlıdır. İlköğrenimini Çankırı Karatekin İlkokulunda, 7 yıllık Orta öğrenimini ise Çankırı Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.

2003 yılında başladığı İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 2007 yılında mezun olmuştur. 2016 yılında Birleşik Krallık Portsmouth Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında akademik çalışma yapmıştır. Hacettepe Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim dalında yüksek lisans çalışmalarına devam etmektedir. Çalışma hayatına 2008 yılında Sosyal Güvenlik Kurumunda Denetmen olarak başlamış, bu görevini 2013 yılına kadar devam ettirmiştir. Daha sonra, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Kurulunda Müfettiş Yardımcısı olarak 2 yıl görev yapmıştır.

İçişleri Bakanlığı tarafından açılan yarışma sınavlarını kazanarak Mülki İdare Amiri olmuştur. Bolu Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine başlamış; Bolu’da İl Merkez stajını, Ankara Beypazarı ve Manisa Kula ilçelerinde Refiklik stajını, Ankara’da Mülkiye Müfettişliği Refiklik stajını tamamlamıştır.

Bakanlık Merkez stajı kapsamında Ankara’da 4 ay yabancı dil eğitimi aldıktan sonra Birleşik Krallık (İngiltere) Portsmouth Üniversitesinde Kamu Yönetimi alanında akademik çalışma yapmıştır.

Çankırı/Kurşunlu ilçesinde Kaymakam Vekilliği görevinde bulunmuştur. Kaymakamlık kursunu tamamlayarak, Çankırı ili Eldivan İlçesine atanmıştır. 1,5 yıl süren Eldivan Kaymakamlığı görevinin 1 yılında bu görevine ek olarak Çankırı Vali Yardımcısı V. ve yaklaşık 6 ayında bu görevine de ek olarak Şabanözü Kaymakam V. olarak görev yapmıştır. Bu süre zarfında Valilik Makamınca 2 defa Başarı Belgesi ile taltif edilmiştir.

1 Eylül 2018 tarih ve 30522 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi ile Artvin ili Şavşat ilçesine atanmıştır. Evli olan Kaymakam Göktaş, çok iyi derecede İngilizce bilmektedir.

HABER HÜLYA SÜRÜCÜ

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA