Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 13-11-2019 20:18   Güncelleme : 13-11-2019 20:40

Sakarya'dan canlı yayın yaptılar

Sakarya'dan canlı yayın yaptılar

A Haber, aylardır Türkiye'de gündem ve tartışma konusu olan Tank Palet Fabrikası önünden canlı yayın gerçekleştirdi. Kanala ait internet sitesinde konuya ilişkin yayınlanan haberde "Tank-Palet Fabrikası gerçeği" başlığı kullanıldı. İşte o haber metni: 

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve muhalefetin her fırsatta dillendirdiği Sakarya Arifiye'deki Tank-Palet fabrikasının Katarlılara satıldığı yalanı ve giriştiği algı operasyonları hakkında Başkan Erdoğan geçtiğimiz günlerde, "Sakarya'daki Tank Palet Fabrikası'nda satış söz konusu değil. Bunu diline dolayanlar deve kuşu misali kafalarını kuma gömüp her yeri karanlık sanıyor diye Türkiye öyle olmuyor." açıklamasında bulunmuştu.

A Haber Yurt Haberler Müdür Kerim Ulak da konuyla ilgili olarak Terör ve Güvenlik Uzmanı Yusuf Alabarda ile canlı yayında konuştu. İşte Tank-Palet Fabrikası gerçeği...

A Haber Yurt Haberler Müdür Kerim Ulak, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve muhalefetin sıkça dillendirdiği Tank-Palet fabrikası yalanı ve giriştiği algı operasyonları hakkında Terör ve Güvenlik Uzmanı Yusuf Alabarda ile AHaber canlı yayınında konuştu.

FABRİKANIN HERHANGİ BİR DEVLETE SATILMASI SÖZ KONUSU DEĞİL

Yusuf Alabarda, "Bu konu ile ilgili yaratılan manipülasyon çok farklı algılara sebebiyet veriyor ve bunun da başarılı olduğunu hissederse muhalefet bunun üzerinden yürümeye devam ediyor. Şimdi fabrikanın herhangi bir şirkete ve devlete satılması söz konusu değil. Fabrika kurulduğu günden bu yana çok büyük başarılara imza attı. TSK envanterinde bulunan zırhlı araçların bakım ve onarımları burada yürütülüyordu. Bu faaliyetine de NATO seviyesinde hizmet etmeye devam ediyor, fabrika satılmadığı için de bu hizmetlerine devam edecek. Fabrikanın içindeki emir-komuta hiçbir şekilde Katar ordusunda değil muhalefetin dediği gibi." açıklamasında bulundu.

Kaynak ahaber

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA