Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 05-03-2020 01:57   Güncelleme : 05-03-2020 02:21

Sakarya'daki mahkeme o kararı bozdu

Sakarya'daki mahkeme o kararı bozdu

Zonguldak'ta yaşayan A.O. (15), 13 yaşındayken kendisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan M.K.'nın (23) tahliye olduktan sonra kendisine tekrar istismarda bulunarak hamile bıraktığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Açılan davada M.K. için 26 yıla kadar hapis cezası istenirken, mahkeme doğan çocuğunun babasının tespiti için DNA testi yapılmasına karar verdi.

SAKARYA MAHKEMESİ KARARI BOZDU

Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi 7'nci Ceza Dairesi ise kararı bozarak sanığa eksik yargılama sonucu karar verildiğini tekrar yargılanmasını talep etti. Kararda mağdur A.O.'nun ailesinin yargılama sırasındaki ifadelerinde çocuklarını yüzde 50 zihinsel engelli olduğunu belirttiği, ancak yargılama sürecinde Adli Tıp Kurumu'ndan rapor talep edilmediği ve yaşını 18 olarak beyan etmesine karşılık mahkemenin kemik yaşı konusunda rapor talep etmemesi gerekçesiyle kararın bozulduğu belirtildi.

DNA TESTİ YAPILACAK

Mahkeme heyeti, A.O.'nun talimatla ifadesinin alınması ve doğan çocuğunun babasının tespiti için DNA testi yapılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA