Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 11-02-2020 10:07   Güncelleme : 11-02-2020 10:15

Sakarya'daki konuşması iptal edilen profesörün dersini terk ettiler

Sakarya'daki konuşması iptal edilen profesörün dersini terk ettiler

Yıldız Teknik Üniversitesi'nde "pedofiliyi savunduğu" gerekçesiyle günlerdir konuşulan Profesör Bedri Gencer, dün sabah gerçekleştirdiği dersinde öğrenci protestosuyla karşılaştı.

TÜGVA İl Temsilciliği tarafından geçtiğimiz günlerde Sakarya'da düzenlenen konferanstaki konuşması iptal edilen Gencer'in "çocuk tacizini meşru kılan" beyanlarını hatırlatan öğrenciler dersi terk etti.

soL Haber Portalı'nda yer alan habere göre, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde (YTÜ) çocuk evliliğini savunarak ülke gündemine gelen gerici profesör Bedri Gencer'in bu sabahki dersi, öğrencilerin protestosuna sahne oldu.

Gencer'in çocuk tacizini meşru kılan beyanlarını hatırlatan öğrenciler dersi topluca terk etti.

BAYAN ÖĞRENCİYE: "CIRCIR YAPMA"

Öğrencilerin tepkileri üzerine çocuk yaşta evliliğin bir kere daha meşru olduğunu savunan Gencer, itiraz eden bir bayan öğrenciye ise "cırcır yapma" sözleriyle çıkıştı.

Gencer kendisine tepki gösteren öğrencilere "Abdullah Gül eşiyle kaç yaşında evlendi" diye cevap verirken, öğrencilerin topluca sınıfı terk etmesi üzerine "Sizin arkanızda kimler var biliyorum" diyerek söylendi.

Gencer, daha öncesinde boşanmış kadınların "hafif kadınlar" olduğunu ima ettiğini de reddetti.

BEDRİ GENCER KİMDİR?

Yıldız Teknik Üniversitesi profesörü Bedri Gencer’in ‘çocuk yaşta evlilik’ çıkışıyla gündeme oturmuştu. Açıklamasıyla dikkat çeken Bedri Gencer'in hayatı merak ediliyor. Peki Bedri Gencer kimdir? İşte eğitim hayatı ve yaşamına dair detaylar...

Hayatı merak edilen Bedri Gencer, Konya’da 8 Nisan 1968 tarihinde dünyaya geldi. Gencer, İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Eğitim hayatında Mimar Sinan Üniversitesi’nden 1991 yılında Sosyoloji lisansı, Marmara Üniversitesi’nden 1993’de İktisat Tarihi yüksek lisansı, İstanbul Üniversitesi’nden Uluslararası İlişkiler doktora derecesi ise 1998’de tamamladı. Doçent unvanını 2004’de siyaset bilimi alanında aldı. Yıldız Teknik Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü’ne 2009 yılında profesör olarak atandı. Sosyal ve siyasal teori alanında akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Cumhuriyet

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA