Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 13-11-2020 14:28   Güncelleme : 13-11-2020 14:33

Sakarya'da öldürülmüştü.. Abdullah Karacan mezarı başında anıldı

Sakarya'da öldürülmüştü.. Abdullah Karacan mezarı başında anıldı

Sakarya'da bir cinayete kurban giden Lastik İş Sendikası Onursal Başkanı Abdullah Karacan ölümünün ikinci yıl dönümünde mezarı başında anıldı
Lastik-İş Sendikası Onursal Başkanı Abdullah Karacan ölümünün yıl dönümünde mezarı başında anıldı. Düzenlenen anma törenine Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Sarı’nın yanı sıra Karacan’ın ailesi,  CHP İzmit İlçe Yöneticisi Cengiz Çakar, sevenleri ve çok sayıda işçi katıldı. Okunan duaların ve anmanın ardından konuşma yapan Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Alaattin Sarı şu ifadeleri kullandı;

“BU YOLDA HAYATINI KAYBETTİ”

“Genel başkanımızı anmak için toplanmış bulunuyoruz. Şu an mezarı başında ailesi, arkadaşları, temsilcilerimiz, işçilerimiz hep bir aradayız. Abdullah Karacan’la 99 senesinde genel merkezde kayyum atanmasını bekliyorduk. Sendikamızı bugüne getirene kadar yoğun çaba sarf etti, hastalıklar geçirdi ve bu yolda hayatını kaybetti. Abdullah Karacan Lastik İşe ne kazandırdı demeden önce işçilere ne kazandırdı diye bakmak lazım. Abdullah Karacan Türkiye’de ilk defa taşeron işçiliği bitiren sendika başkanıdır. 

“O KARAR ASLA KABUL ETMEDİĞİMİZ BİR KARARDIR”

Abdullah Karacan’ın niye öldürüldüğüne baktığımız zaman ilk günden beri karanlık güçler tarafından öldürüldüğünü söylediğimiz kişidir Abdullah Karacan. Şimdi soruyorum yerel mahkemenin verdiği karar ailenin vicdanını, bizim vicdanımızı kesinlikle mutmain etmemiştir. O karar asla kabul etmediğimiz bir karardır. Mezarı başında anmaya devam ettiğimiz sürece o mahkemenin kararını hep söyleyeceğiz, tarihe not düşeceğiz. Katilin avukatlarının masraflarını kimlerin vermiş olduğunu da soruyorum. Burada mezarı başında anmak için toplandığımız bizi üzüntüye sıkıntıya düşüren bu ölüm hadisesinden sonra Türkiye’de insan hayatının bu kadar ucuz olmadığı bilinmesi gerekiyor. 

“TAVİZ VERMEYECEĞİZ”

Abdullah Karacan, Lastik İş Sendikasını sosyal sendika olarak doğru yatırımlarla arkadaşlarımıza kazandırdığı anlayışla devam etmektedir. Sosyal sendikacılık anlayışına sonuna kadar devam edilecek. 2021 yılı 2020 yılından da kötü geçecek. Ama biz kazanılmış haklarımızdan taviz vermeyeceğiz. Abdullah Karacan’ı maalesef dahili ve harici dediğimiz, dün elinden tuttuğu insanların bugün nasıl düşmanlık beslediğini sakın unutmayın. Sayın Genel Başkanımız Abdullah Karacan’ın ruhu şad olsun. Lastik İş Sendikası emin ellerde.”

Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA