Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 12-06-2020 15:25   Güncelleme : 12-06-2020 15:47

Sakarya'da erzak dağıtmıştı, Murat Övüç hakkında hapis istemi

Sakarya'da erzak dağıtmıştı, Murat Övüç hakkında hapis istemi

Geçtiğimiz haftalarda Sakarya'da erzak dağıtan sosyal medya fenomeni Murat Övüç hakkında Ermenilerle ilgili kullandığı sözlerle ilgili yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılık, Murat Övüç hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama”suçundan 9 aydan 1 yıl 6 aya kadar hapis talebiyle iddianame düzenledi. İddianamenin kabul edilmesinin ardından Övüç, Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

Kim Kardashian'a yönelik bir sosyal medya paylaşımında Ermeniler'e hakaret ettiği iddia edilen Murat Övüç hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılık, Murat Övüç'e "Halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan 9 aydan 1,5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı Basın Suçları Bürosu'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Murat Övüç hakkında 27 Nisan'da yaptığı Instagram'daki 1 dakikalık paylaşımında Kim Kardashian'a yönelik sözleri ile "Halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçunu işlediği kaydedildi. Şüpheli Övüç'ün 9 aydan 1,5 yıla kadar hapsi istenen iddianame, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. İddianame kabul edilirse şüpheli Övüç önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

"SÖZLERİNİN KİM KARDASHİAN'A OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ"

Murat Övüç hakkında sosyal medya hesabı Instagram üzerinden 27 Nisan 2020'de yaptığı bir paylaşımında, Ermeni asıllı Kim Kardashian'a yönelik hakaret içerikli sözleri nedeniyle avukat Simon Çekem tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştu. Suç duyurusunda, Övüç'ün sözlerinin toplumu ayrımcılığa sürükleyerek "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "Hakaret" ve "Tehdit" suçlarını işlediği belirtilmişti. Suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturma üzerine Murat Övüç, geçtiğimiz günlerde savcılığa ifade vermişti.

Habertürk

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA