Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 27-04-2021 01:15   Güncelleme : 27-04-2021 01:31

Sakarya'da da görev yapmıştı.. Nizamettin Doğan koronaya yenildi

Sakarya'da da görev yapmıştı.. Nizamettin Doğan koronaya yenildi

Çanakkale İl Müftü Yardımcısı Nizamettin Doğan, koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gördüğü hastanede vefat etti. Doğan, Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde de görev yapmıştı. İl Müftü Yardımcısı Doğan, yarın (27.04.2021) Kocaeli Gölcük'te toprağa verilecek. Doğan, evli ve 4 çocuk babasıydı.

NİZAMETTİN DOĞAN KİMDİR?

Erzurum asıllı bir aileye mensuptur. 1960 yılında Muş Merkez Aşağıyongalı Köyü’nde doğdu. İlkokulu köyünde okudu. Muş İmam-Hatip Lisesi'ni bitirdikten sonra girdiği Erzurum Yüksek İslam Enstitüsü’ nden 1982 yılında mezun oldu. 

   
174. dönem yedek subay olarak askerliğini yaptıktan sonra, sırasıyla Erzurum-Karayazı ve Narman, Erzincan-İliç, Giresun-Şebinkarahisar, Sakarya–Kaynarca, Bursa–Mudanya ve Konya-Çumra ilçe müftülüklerinde görev yapan  Nizamettin DOĞAN, 30.09.2011  tarihinde başladığı Turgutlu İlçe Müftülüğü görevini devam ettirmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Eğitim Merkezi bünyesinde açılan 10,5 aylık Dini Bilgiler ve Yabancı Dil (İngilizce)  (VI. Dönem) ve İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’ nde 2.5 yıllık Müftü ve Vaizler İhtisas Kurslarını (VI. Dönem) dereceyle bitirdi.    
Orta derecede İngilizce ve iyi derecede Arapça bilen İlçe Müftüsü Nizamettin DOĞAN; Kocaeli / Gölcük nüfusuna kayıtlı; Evli ve dört çocuk babasıdır.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA