Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 25-06-2020 21:35

Sakarya'da avukatlar eylem yaptı

Sakarya'da avukatlar eylem yaptı

Sakarya Barosu'nun 'çoklu baro' düzenlemesini protesto için yapacağı yürüyüşe polis koronavirüs riski nedeniyle izin vermeyince avukatlar oturma eylemi yaptı.

OTURMA EYLEMİ

Sakarya Barosu'nun çoklu baroyu protesto etmek için yapacağı yürüyüş polis engeline takıldı. Emniyet güçleri Koronavirüs riski nedeniyle izin vermedi.

Sakarya'da avukatlar, çoklu baroya hazırlığını protesto ve Ankara'da baro başkanları ile güvenlik güçleri arasında çıkan gerilimi kınamak için Çark Caddesi'ne yapacağı yürüyüş öncesi Yeni Cami önünde toplandı. Yürümek isteyen avukatlar polis engeline takıldı.

Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya olay yerine geldi. Avukatlar ile polis ekipleri arasında gergin anlar yaşandı. Yürümelerine izin verilmeyen avukatlar oturma eylemi yaptı.

Sakarya Baro Başkanı Abdurrahim Burak burada yaptığı açıklamada, "Biz istiyoruz ki barolar siyasetten çıksın. Ama yapılan düzenleme baroları daha siyasi yapacaktır. Biz hukukta siyaset istemiyoruz, yargıda siyaset istemiyoruz. Hiç kimsenin arka bahçesi değiliz. Buradan zarar gören yargı olacaktır" dedi. 2 saat sonra çıkan izin sonrası yürüyüş yapan avukatlar açıklama yaparak dağıldı.

Anka Haber Ajansı

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA