Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 26-10-2020 12:53

Sakarya Orman Bölge Müdürü Polat Deba Enerji Tesisini Gezdi

Sakarya Orman Bölge Müdürü Polat Deba Enerji Tesisini Gezdi
Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat Deba Enerji Tesisini Gezdi
Bölge Müdürü Polat, Kaynarca İlçesi, Kızılcaali Mahallesinde bulunan Deba Enerji tesisine ziyarette bulundu. Deba Enerji Tesisİ Genel Müdürü Mehmet Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette, Bölge Müdürüne, Bölge Müdür Yardımcısı Halil Karademir, Adapazarı Orman İşletme Müdürü Özlem Cevahirci, Söğütlü Orman İşletme Şefi Volkan Ulusoy eşlik etti. 
Tesis Genel Müdürü Mehmet Doğan enerji tesislerinde, ormanlarımızda yapılan istihsal çalışmalarından sonra sahada kalan, dal, budak, kabuk ve ağaç  kökleriyle birlikte tarım artıklarının kullanıldığını söyledi.  Hammaddeye çok ihtiyaç duyduklarını, bu konuda Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü’nden büyük bir destek gördüklerini ifade eden Doğan, Bölge Müdürüne,  tesislerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.
Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat da konuşmasında istihsal sahalarından elde edilen üretim artıklarının, bu tür enerji tesislerinde değerlendirilerek, ülke ekonomisine katma değer sağlamasının memnuniyet verici olduğunu belirtti. Polat, Bölge Müdürlüğü olarak, doğal gençleştirme sahalarındaki üretim artıklarının, orman gülü odunlarının, ağaçlandırma ve endüstriyel plantasyon sahalarından çıkan ağaç köklerinin ve her türlü süceyrat odununun, ekonomiye kazandırılması için gerekli desteklerin süreceğini ifade etti.
Tesis Müdürü Mehmet Doğan’a çalışmalarında kolaylıklar dileyerek, ev sahipliğinden dolayı teşekkürlerini ileten Bölge Müdürü Ziya Polat, arazi programının devamında, Söğütlü Orman İşletme Şefliği hudutlarında kalan, Soğucak orman deposunda yapılan, çevre ihatası ve tadilat çalışmalarını, 11 .11. 2020 tarihindeki fidan dikim etkinliği yapılacak sahaları denetledi.
Bölge müdürü ayrıca, Orman Deposunda yapılan tadilat çalışmalarının ve ‘’Geleceğe Nefes Ol’’ ulusal ağaç bayramında, fidan dikim etkinliği yapılacak sahalarda yürütülen arazi hazırlıklarının hızlı bir şekilde bitirilmesini talimatladı.​
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA