Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 25-01-2021 10:56   Güncelleme : 25-01-2021 11:09

Sakarya Mahkemesi kararını protesto eden ekibe Van'da polis engeli

Sakarya Mahkemesi kararını protesto eden ekibe Van'da polis engeli

Terör örgütü DEAŞ'ın sözde "üst düzey yöneticisi" olduğu öne sürülen, "Ebu Hanzala" kod adlı Halis Bayancuk için toplanan grup yine polis müdahalesi ile karşılaştı. 

Yürüyüş ve basın açıklaması yapan gönüllü grup, polis tarafından engellenmeye çalışıldı. Olay yerinde TOMA'lar hazır bekletilirken, "Halis Bayancuk Hoca herhangi bir örgütün üyesi veya lideri olduğu için değil, sistem karşıtı Islami bir eleştiri yaptığı için yargılanmakta ve cezalandırılmaktadır. Yaşanan bu zulme asla boyun eğmeyeceğiz..!" diyen grup "Halis Bayancuk Hoca’nın 13 yıldır haksız yargılanması bitmedi, bitmiyor! Aynı İddialarla Birden Fazla Yargılama Olmamalı!" açıklaması yaptı.

"Zulme karşı tek ses olmak" adına toplanan Tevhid Dergisi gönüllüleri Van ili Beşyol Meydanı ve İpekyolu Kent Parkı’ndan başlayıp, Van adliyesi önünde son bulmak üzere bir yürüyüş organize etti.

Sakarya Mahkemesince verilen kararı protesto eden grup, "Yaşanan bu hukuksuz süreci kamuoyuna doğru bir şekilde duyurabilmek adına haftalardır Tevhid Dergisi gönüllüleri tarafından Türkiye’nin farklı illerinin çeşitli noktalarında, farkındalık çalışmaları yapılıyor. Halis Bayancuk Hoca, tüm hukuk sistemlerinin ortak kabulü olan “Suçsuzluğun karinesi, suça dair bir delilin olmamasıdır.” kaidesince bir dakika bile cezaevinde kalmaması gerekirken maalesef toplamda 2918 gündür tutuklu." ifadelerine yer verdi.

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA