SİYASET
Giriş Tarihi : 06-01-2022 15:33   Güncelleme : 06-01-2022 15:37

Sakarya için de kara propaganda yapmıştı...HDPli vekile soruşturma!

Sakarya için de kara propaganda yapmıştı...HDPli vekile soruşturma!

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun sosyal medya üzerinden Aysel Tuğluk için yaptığı paylaşımın ardından hakkında soruşturma başlatıldı. HDPli vekil, daha önce de Sakarya için kara propaganda yaptığı gerekçesiyle eleştirilerin hedefi olmuştu. Gergerlioğlu, HDP İstanbul milletvekili Hüda Kaya'nın "Sakarya'da annemle telefonda Kürtçe konuşmaya korktum" şeklindeki paylaşımını RTlemiş ve destek paylaşımı yaptığı için Sakaryalıların tepkisini çekmişti. 

Daha önce milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Kandıra Cezaevi’ndeki Aysel Tuğluk’un serbest bırakılması çağrısı yaptı. Gergerlioğlu paylaşımında, “Bir an evvel Aysel Tuğluk için adalet talebimiz var. Zulüm bitsin, adalet gerçekleşsin. Kandıra Cezaevi’ndeki Aysel Tuğluk çıkmalı! Hepinize saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Paylaşımın ardından Gergerlioğlu hakkında TCK 301’inci maddesi gereğince “devleti ve organlarını aşağılama”, TCK 277’nci maddesi gereğince “bilirkişiyi etkilemeye teşebbüs” ve TCK 215'inci maddesi gereğince “suçlu ve suçluyu övme” suçları kapsamında soruşturma başlatıldı.

Kocaeli Koz