Advert

Advert

Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 19-03-2021 22:36   Güncelleme : 19-03-2021 22:50

Sakarya Barosu'ndan boykot: Salı günü duruşmalara girmeyecekler

Sakarya Barosu'ndan boykot: Salı günü duruşmalara girmeyecekler

Kocaeli'de icraya giden Av. Ersin Arslan'ın görevi esnasında öldürülmesi olayını protesto etmek üzere Sakarya'daki hukukçular 23 Mart Salı günü duruşmalara girmeme kararı aldı. Olağanüstü toplanan Sakarya Barosu yönetim kurulu tarafından alınan karar, hukukçulara şu ifadelerle duyuruldu: 

"GÜVEN ORTAMINDA ÇALIŞMA OLANAKLARI TÜKENDİ"

"Değerli meslektaşlarımız, yönetim kurulumuzun aldığı karar uyarınca; avukatlara yönelik saldırıların gün geçtikçe artması ve son olarak Av. Ersin Arslan'ın görevi esnasında katledilmesi, meslektaşlarımızın görev yaptıkları mahallerde güven ortamında çalışma olanaklarının tükendiğini açıkça ortaya koymaktadır. Yargının kurucu unsuru olan savunma makamına dönük saldırıların artarak devam etmesi ve yaşam hakkımızı ihlal etmesi nedeniyle yetkililerin bu hususa ilişkin gerekli tedbirleri alması amacıyla örgütsel ve demokratik tepkimizi göstermek için 23 Mart 2021 Salı günü tutuklu işler, çocuk yargılamasına ait işler ve acil işler istisna tutulmak üzere bir günlük duruşmalara girmeme yönünde eylem yapılacaktır.

Salı günü duruşmalara katılmayacak meslektaşlarımız, Baro Yönetim Kurulunun almış olduğu kararı gerekçe göstererek mesleki mazeret dilekçelerini verebilirler. 

İŞTE KARAR YAZISI: 

"Avukatlara yönelik saldırıların gün geçtikçe artması ve son olarak Av. Ersin ARSLAN'ın görevi esnasında katledilmesi, meslektaşlarımızın görev yaptıkları mahallerde güven ortamında çalışma olanaklarının tükendiğini açıkça ortaya koymaktadır. Yargının kurucu unsuru olan savunma makamına dönük saldırıların artarak devam etmesi ve yaşam hakkımızı ihlal etmesi nedeniyle yetkililerin bu hususa ilişkin gerekli tedbirleri alması amacıyla örgütsel ve demokratik tepkimizi göstermek için 23 Mart 2021 Salı günü tutuklu işler, çocuk yargılamasına ait işler ve acil işler istisna tutulmak üzere bir günlük duruşmalara girmeme yönünde eylem yapılmasına, eylemin tüm meslektaşlarımıza duyurulmasına, duruşmalara katılmayacak meslektaşlarımızın Baro Yönetim Kurulunun almış olduğu kararı gerekçe göstererek mesleki mazeret dilekçelerini verebileceklerinin bildirilmesine katılanların oy birliği ile karar verilmiştir."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA