Advert

Advert

Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 26-02-2021 15:36   Güncelleme : 26-02-2021 15:56

Sahte şeyh duruşması sonrası Adliye önünde basın açıklaması

Sahte şeyh duruşması sonrası Adliye önünde basın açıklaması

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği (UCİM) Kurucusu ve Genel Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan, Sakarya Adliyesinde görülen, "sahte şeyh" dava duruşması sonrasında basın açıklaması yaptı.

Akyazı ilçesinde 12 yaşındaki kız çocuğuna istismardan yargılanan sahte şeyh Eyüp Fatih Şağban'ın mahkemedeki savunmasını eleştiren Ceylan, "İstismarın tanığı olmaz" dedi ve tanıklık edilmesine tepki gösterdi. Pankart açan ve basın açıklaması gerçekleştiren Ceylan ve beraberindekiler, duruşmayı da takip etti. 

UCİM'İN AVUKATLARI KONUŞTU

Genel başkanlığını Saadet Özkan'ın yaptığı Ucim'in avukatları "Ülkemizin heryerinde çocukların sesi olmak İçin mücadele ediyor. Sanık avukatı bu dava bam da bozulur deyip duruyor . Tanık diyor , o diyor , bu diyor . Çocuk net konuştu ve biz oradaydık" şeklinde konuştu.

"ÇOCUKLARINIZIN YÜZÜNE NASIL BAKACAKSINIZ?"

"Oraya sanığı korumak İçin gelmişsiniz , evde çocuklarınızın yüzüne nasıl bakacaksınız . Çocuklar sakın susmayın . Ucim orada olacak" diyen avukatlar "Çocuklar istismara uğradığında susulmaz . Çocuk yalnız değil . 28 Mayıs'ta adalet nöbetine devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA