Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 13-11-2020 11:36   Güncelleme : 13-11-2020 12:30

Sahte şeyh Cübbeli Ahmet Hoca'yı suçladı..! İşte duruşma notları

Sahte şeyh Cübbeli Ahmet Hoca'yı suçladı..! İşte duruşma notları

Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde bugün sabah saat 10.00'da başlayan sahte şeyh davası duruşması devam ediyor. Sakarya'nın Akyazı ilçesinde 12 yaşındaki kız çocuğunu istismar etme suçundan yargılanan Uşşaki tarikatının sözde lideri Fatih Nurullah hakim karşısında ifade veriyor. Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Genel başkanı Saadet Özkan Efe, Genelbaşkan yardımcısı Yücel Ceylan, avukatlar ve Sakarya kordinatörleri duruşmaya iştirak etti. Duruşmaya katılmak için Sakarya'ya gelen UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan ayrıntıları şöyle aktardı:

"MAHKEME SALONDAN ÇIKARDI"

Sanık avukatı Taraf olmayanlar dışında STK ve Baroların duruşma salonundan çıkartılmasını istedi . Katılma talebimizi sunduk . Mahkeme heyeti salondan çıkarılmamızı reddetti

"CÜBBELİ AHMET HOCAYI SUÇLADI"

"Sözde Şeyh şu anda İstismar durumunu Fetoya bağladı . Büyük bir kumpasın içinde olduğunu söylüyor.15 Temmuz Darbe girişiminden bahsediyor. Şu anda Cübbeli Hocadan da bahsediyor . ÇOCUKTAN HİÇ BAHSETMİYOR. SES KAYDINDAN VE ÇOCUKLA WATSAPP YAZIŞMALARINDAN BAHSETMİYOR"

"İSTİSMARINI MADDELEMİŞ"

"Aynı Antalya’da 600 yıl alan İstismarcı gibi konuşuyor. İstismarını bir bir maddelemiş. Şu anda 8. Maddesini dinliyoruz.Tekil değil çoğul konuşup mensup olduğu tarikata sığınma çabasını da elden bırakmıyor. Arada ağlama krizi yapıp dediği anlaşılamadığında düzeliyor" 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA