Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 12-01-2021 13:00   Güncelleme : 12-01-2021 13:23

Safitürk dava duruşması ertelendi

Safitürk dava duruşması ertelendi

Mardin'in Derik ilçesinde görev yaparken 10 Kasım 2016 tarihinde düzenlenen bombalı saldırı sonucu şehit edilen ve ailesi Sakarya'da ikamet eden Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk'ün öldürülmesine ilişkin dava duruşmasına bugün yeniden devam edildi. 

Derik Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Muhammed Fatih Safitürk'ün şehit edildiği saldırıda 'görevi ihmal' suçlamasıyla 9 polisin yargılandığı davanın duruşması bugün Gaziantep'te görüldü.

23 MART'A ERTELENDİ

Duruşma 23 Mart 2021 tarihine ve saat 10.00'a ertelendi. Duruşmaya katılan şehit kaymakamın ağabeyi Ali Haydar Safitürk basın mensuplarına açıklama yaptı. 

"GERÇEK KATİL DIŞARIDA KOL GEZİYOR"

Ağabey Ali Haydar Safitürk şöyle konuştu: "Yazıişleri müdürü bugün dışları salınmıştır. 1 kişi içeride. Olayın gerçek faili dönemin emniyet amiri Mustafa Hakan Kutluay'dır. 5. kez terfi alarak bugün Kayseride görev yapmaktadır. Bu durum şehidimize ve ülkeye ihanettir.. Kendisi Fetöcüdür. Bu, tescil edilmiş bir bilgidir, mahkemenin de elinde vardır. İfadeler de var.

"HASTANEDE KASTEN ÖLDÜRÜLDÜ"

Şehit kaymakam olaydan sonra hastaneye götürülmüş, bir başka yere sevk edilirken, onu korumakla sorumlu olan bu amir delilleri yok etmeye kalkmıştır. Ona yardım eden iki polis de var... Ya ben içeri atılacağım, ya da a amir yargılanıp hapse atılacak...  Devletin kayyumu olan, bu milletin çocuğunu kasten hastanede öldürdüler.. Bunun delillerini mahkemeye sunduk. Halen daha gidip geliyoruz. Babası 80 yaşında. Artık mahkemelere gelemiyor. Perişan ve yıkık durumdayız.

"O AMİR DERHAL AÇIĞA ALINMALI"

Derhal o amirin, yani baş hainin açığa alınmasını istiyoruz."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA