SPOR
Giriş Tarihi : 25-07-2020 16:31   Güncelleme : 25-07-2020 16:37

Şaban Yıldırım istifa etti..!

Şaban Yıldırım istifa etti..!

Sakaryaspor teknik direktörü Şaban Yıldırım istifa etti. Olağanüstü kongreye hazırlanan Sakaryaspor'da, Ankara Demirspor yenilgisi ve çıkan olayların ardından ortam gerilmişti. Taraftarlar sosyal medya üzerinden Şaban Yıldırım'ı istifaya çağırmıştı. Olaylı maç sonrası kulüp başkanı Cumhur Genç ve bazı yöneticiler PFDK'ya sevk edilmiş, ceza almıştı. Şimdi yeni teknik direktörün kim olacağı merak edilirken, taraftarlar İsmail Ertekin ismini zikrediyor.

Öte yandan istifa eden Şaban Yıldırım şu açıklamayı yaptı: "Şu an itibariyle Sakaryaspor teknik direktörlük görevimden istifa etmiş bulunuyorum. Büyük ekonomik sıkıntılara aylarca maruz kaldığı halde bunu sorun etmeden ağır antremanlara katlanan, sorunların çözümünde fedakarca davranan başta Kaptan Oğuz ve tüm oyuncularıma... Özveriyle çalışan bütün personelime... Kulübün içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan etkilendiği halde bir gün bile bunu problem etmeyen, çevresel ve araçsal eksikliklerden şikayet etmeyip gecesini gündüzüne katarak çalışan antrenör ekibime... En zor zamanlarda kulübün sorumluğunu alarak taşın altına elini koyan ve son ana kadar kulübe kaynak üretmek için çırpınıp duran başkanımız Cumhur GENÇ ve yönetim kurulumuza... Takımımızı ve bizi zor zamanlarımızda anlayıp destek veren, moral veren herkese çok teşekkür ederim.

Bana gelince; haklı ya da haksız yapılan bütün eleştirileri kabul ediyorum. Başarı bütün emeği geçenlerindir ve herkese dağıtılmalıdır. Başarısızlıkta takım liderleri sorgulanır. Takım hedefine ulaşmamışsa baş sorumlu takımın lideridir. Mazeret üretmeye gerek yoktur. Eğer ortada bir başarısızlık varsa sorumluluk bana aittir. Bu itibarla şerefle yürüttüğüm Sakaryaspor teknik direktörlük görevimden istifa ediyorum. Umarım bundan sonra Sakarya şehri Sakaryaspor'un köklü sorunlarını doğru tespit edip, daha güçlü bir şekilde Sakaryaspor'un çok özlediği hedeflerine ulaşmasını sağlar."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA