SİYASET
Giriş Tarihi : 16-05-2021 10:41

Şaban Dişli: İslamofobi ve Müslüman karşıtlığı giderek artıyor

Şaban Dişli: İslamofobi ve Müslüman karşıtlığı giderek artıyor

Sakarya eski milletvekili ve Hollanda Lahey Büyükelçisi Şaban Dişli, yayınladığı bayram mesajında, " İslamofobi ve Müslüman karşıtlığı giderek artıyor" dedi. İşte Dişli'nin mesajı:

"Değerli Kardeşlerim,
Ayların en kıymetlisi Ramazan ayını geride bırakarak mübarek Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevinci içindeyiz.

Tüm insanlık olarak koronavirüsle mücadele etmekte olduğumuz bu zorlu dönemde, mübarek Ramazan ayının vesile olduğu dayanışma ve beraberlik duygularının en yoğun şekilde yaşandığını görüyoruz.

Yardımlaşma ve hoşgörü gibi hasletlerin önemini, ümidin her zaman ümitsizliğe baskın geldiğini bir kez daha idrak ediyoruz. Tüm insanlığın içinden geçmekte olduğu bu olağanüstü günlerde, bu hissiyatın hepimize güç verdiğine inanıyorum.

Maalesef Avrupa’da ve dünyanın başka bölgelerinde, İslamofobi ve Müslüman karşıtlığıyla giderek artan şekilde karşılaşmaktayız. Esasen tüm insanlık için bir tehdit teşkil eden İslam düşmanlığına karşı verilecek en güzel yanıtın, bir hoşgörü dini olan İslam’ın felsefesinin anlatılmasından ve dostluk, kardeşlik duyguları etrafında birleşmekten geçtiğine inanıyorum.

Mübarek Ramazan Bayramının sevincini tüm sevdiklerinizle birlikte yaşamanızı temenni ediyorum. Bayramın, ülkemiz, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Hepinizin mübarek Ramazan Bayramını kutluyorum."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA