Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 12-01-2021 13:24   Güncelleme : 12-01-2021 13:31

Polisler kapı kapı gezerek vatandaşı dolandırıcılara karşı uyardı

Polisler kapı kapı gezerek vatandaşı dolandırıcılara karşı uyardı

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri , halkı, hırsızlık, dolandırıcılık konularında bilgilendirdi.

Polis-Halk ilişkilerinin kuvvetlendirilmesi ve bilgi alışverişinin sağlanması amacıyla Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri, ev ev gezerek bilgilendirme yaparak, vatandaşı uyarıyor. Polis Memurları, vatandaşlara yeni dolandırıcılık teknikleri ile şuana kadar yaşanılan bazı dolandırıcılık olayları hakkında bilgiler verdi.

"DEVLET KİMSEDEN PARA İSTEMEZ"

Devletin hiçbir şekilde telefon ile vatandaştan para istemeyeceğini belirten ekipler, bu tür durumlarda muhakkak 112-155 polis hattının aranmasını istedi. Özellikle son dönemlerde artan telefon dolandırıcılığı konusunda halkın daha dikkatli olmasını isteyen Polis Memurları, dolandırıcıların kendilerini savcı, polis veya benzeri kamu görevlisi olarak tanıttığını ve bu şekilde para talep ettiğini belirtti.

"AŞIDA ÖNCELİKSİNİZ" YALANI

Polis Memurları ayrıca, "Sağlık Bakanlığı'ndan arıyoruz, aşıda önceliklisiniz, kayıt oluşturalım" diyerek kimlik bilgilerini ele geçiren dolandırıcılara karşı da vatandaşları uyardı. "Telefonunuza gelebilecek 'Aşı Randevu Oluşturma' mesajlarına veya sizi arayıp 'Sağlık Bakanlığı'ndan arıyoruz, aşıda önceliklisiniz, size kayıt oluşturalım' diyerek kişisel bilgilerinizi isteyenlere itibar etmeyiniz. Bu kişilerin amacı oltalama yoluyla dolandırıcılıktır" dedi

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA