Advert
Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 05-03-2020 19:44   Güncelleme : 05-03-2020 20:06

Polis önlem aldı..!

Polis önlem aldı..!

Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar CHP il binası önünde toplandı. CHP’li üyelere çakmak fırlatarak tepkilerini dile getiren kalabalık ile partililer arasında gerginlik yaşandı. Polis ekipleri bölgede yoğun güvenlik önlemi aldı.

ÇAKMAKLI SALDIRI

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’a destek vermek üzere İl binası önünde toplanan CHP’li üyeler, Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlar tarafından çakmaklı saldırıya uğradı. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede yoğun güvenlik önlemi alırken CHP’li üyelerden bazıları atılan çakmakların yüzüne gelmesi sonucu yaralandı.

İL BAŞKANI KELEŞ ÖZKOÇ'U SAVUNDU

CHP İl Başkanı Ecevit Keleş il binası önünde konuşma yaparak Milletvekili Engin Özkoç'u savundu. Keleş şöyle konuştu:

“KEM SÖZ DUYMAK İSTEMİYORSANIZ, KEM SÖZ SÖYLEMEYECEKSİNİZ"

Dün AK Parti Genel Başkanının Genel Başkanımız hakkında sergilediği ve artık kendisiyle özdeşleşen seviyesiz üslubunun yeni bir örneği tüm Türkiye’nin gözleri önünde gerçekleşti. Bu hakaret dolu görüntüleri parti logolarıyla servis edenler bunları görmezden gelip haysiyet cellatlığına soyunmaya cüret ediyorlar, tek başına bu bile AK Parti seviyesizliğinin bir örneği olarak önümüzde durmakta.

"HESAP VAKTİ YAKLAŞIYOR"

​​​​​​​Yunan işgali başarısız oldu diye üzülen, kurtuluş mücadelemizde İngiliz saflarında olan 6. Filoyu kıble yapıp namaz kılan ağa babalarınız Cumhuriyet Halk Partisi’ni inandıklarını söylemekten alıkoyamamışken sizler vız gelirsiniz. Sizin çakma milliyetçiliğinize, sahte millet sevginize önce içinizdekiler inanmıyor, bu kavramların sizin için saray düzenini sürdürmenin basit argümanları olduğunu görüp sizi terk ettiler. Sizde görüyorsunuz ve panikliyorsunuz biliyoruz; evet gidiyorsunuz hazırlanın ! HESAP VAKTİ YAKLAŞIYOR !

"SARAYDAN İŞARET GELMEDEN ADIM ATAMAYANLARSINIZ"

Dünyanın en çok çay içen ülkesinde ÇAYKUR’u zarar ettirme başarısını gösteren liyakatsizlerin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kendisini ödüllendirene yaranma çabası malumumuzdur. Aynı liyakatsizlerin kendi yardımcısını bile seçemeyip dışarıdan atamasını beklediğine bu süreçte düştüğü komik duruma hep birlikte şahit olduk. Sizler yandaş medyanız, besleme STK larınız, liyakatsiz kadrolarınızla iki dudaktan bir kelam çıkmadan adım atamayan koltuğa güç veren değil koltuktan güç alansınız, benliklerini ve belleklerini dahası kendi varlıklarını hiçe sayanlarsınız.

"ALIŞACAKSINIZ, BEYLER, BAYANLAR, İSTEMESENİZ DE ALIŞACAKSINIZ"

Alışacaksınız beyler, bayanlar alışacaksınız. Küfredince küfredilmeye, insanları horlayınca horlanmaya, dışlayınca dışlanmaya alışacaksınız. Alışacaksınız ve alışmalısınız ki ötekileştiren, kendini üstte gören egonuz sıfırlansın. Cumhuriyet Halk Partisi tüm üye ve örgütleriyle tıpkı geçmişte olduğu gibi bugün ve yarında inandıklarını söylemekten, yapmaktan geri durmayacak ve siz BUNA DA ALIŞACAKSINIZ!"

STK'LAR AÇIKLAMA YAPTI

Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları da basın açıklaması ile Özkoç'a yüklendi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Peş peşe gelen şehit haberleri hepimizi derinden üzmüştür… Milli birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizler dün meclis de düzenlediği basın açıklamasında Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın şahsında birlik ve beraberliğimizi hedef alan açıklamalar yapan Engin ÖZKOÇ’un açıklamalarıyla Rusya ve İran destekli katil Esed’i sevindirdiğini gördük. Bunu kabul etmemiz mümkün değildir. Hem zamanlaması hem de hedefi açıkça belli olan bu oyunu bozmak adına Sakarya Milli İrade STK’ları olarak buradayız.
Sakarya Milli İrade STK’ları olarak hafta başı düzenlediğimiz “Sakarya Devleti ve Milletiyle Omuz Omuza” temalı yürüyüş, basın açıklaması, şehitlerimiz için dua ve kıldığımız gıyabi cenaze namazında aslında içimizdeki öfke selini ortaya koymuştuk…
Gördüğümüz kadarı ile Rusya ve İran destekli katil Esed’e karşı öfkemizi herkes görmüş ama Sakarya Milletvekili olduğu halde Engin ÖZKOÇ görmemiştir. Merak ediyoruz:
Tam da bu süreçte en çok birliğe ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Engin ÖZKOÇ’ u ne rahatsız etmiştir…
Ordumuzdan ardı sıra gelen haberlerle ülkemizin ve milletimizin yüzünü güldüren destansı zaferleri mi? 

Ya da Kilis’i Gaziantep’i, Hatay’ı ve sınırlarımızı korumak için, kanını bu vatan toprağı için döken şehitlerimizin öcünün misliyle alınması mı?

Yoksa katil Esad’ın Ordumuzun öfkesinden nasibini alması karşısında verdiği zayiat ve Esed ve işbirlikçi zalimlerin kurdukları tuzakların kendi ayaklarına dolanması mı?

Evet, Sayın ÖZKOÇ hangisi, seni rahatsız etmiştir…
Biz bildiğimiz gerçeklere şahit olmanın üzüntüsünü yeniden yaşıyoruz… Biliyoruz ki dünkü yaşananlar zamanlaması ve planlanması ne tesadüfi ne de sıradan bir olay değildir?
Oynanan oyunu gördük, Sayın ÖZKOÇ… 
Maalesef dışarıda ki oyun kurucuların uzaktan kumandası ile kendisinden istenileni yapmış, Milli Birlik ve Beraberliğimize kast etmiştir… Dün sırtımıza vurulan hançer daha öncede bu ülkede vesayetçilerin, 28 Şubatçıların ve 15 Temmuz hain darbe girişiminde ülkemizi işgale yeltenenlerin kullandığı hançerdir…
Oynanan oyunu gördük, Sayın ÖZKOÇ… 
Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımızın tam da Moskova ziyareti öncesi tertip komitesinin dışarıda olduğu belli olan bu provokatif eylemin amacı emperyalist Rusya’ya, katil Esed’ e el vermek değil de nedir?
Biz tarihi derinliği olan bir milletiz… Bundan bin yıl öncede, bugünde, bundan sonrada topuna, tüfeğine ve tankına göre değil; hak, adalet, inanç ve mazlum olma gibi ulvi değerlere göre saflarımızı tuttuk, tutmaya da devam edeceğiz… Bedeli ne olursa olsun geçmişte Malazgirt’te, Kosova’da, Çanakkale’de nasıl ödedik ise, bugün de Celablus’ da, Afrin’de ve İdlib’ de ödemeye devam edeceğiz… Ama şerefimizden, haysiyet ve onurumuzdan geçmişte de ödün vermedik, bugün de - yarında ödün vermeyeceğiz…
Emperyalizme karşı mücadele ederken, Sakarya Milli İrade STK’ları olarak, buradan ilan ediyoruz;
 Sakarya olarak bizim emperyalizmle kol kola hareket eden, katil Esed ve işbirlikçilerini sevindirecek eylemlerde bulunan, ordusu cephede iken birliğimizi bozan bir vekilimiz olamaz…"

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA