SİYASET
Giriş Tarihi : 12-06-2020 23:07   Güncelleme : 12-06-2020 23:57

Perinçek ve Dikbayır canlı yayında yine kapıştı..!

Perinçek ve Dikbayır canlı yayında yine kapıştı..!

İYİ Parti Mali İşler Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, katıldığı Habertürk Televizyonu canlı yayınında yine Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile tartıştı. "Enine Boyuna" adlı programda bir kez daha karşı karşıya gelen Dikbayır ve Perinçek arasında yine gergin anlar yaşandı. Tartışmanın nedeni yine aynı konu... PKK lideri Abdullah Öcalan ile Perinçek'in yanyana çekilen fotoğrafları ve el sıkışması...

Perinçek, canlı yayında "İyi Parti ve HDP" ilişkisine vurgu yapınca ortam gerildi. Dikbayır Perinçek'in sözlerine şöyle yanıt verdi: 

"TERÖR ÖRGÜTÜ İLE BAĞLANTISI OLANLAR ZİNDANLARDA ÇÜRÜSÜN"

Kim olursa olsun terör örgütü ile bağlantısı varsa tabi ki cezasını çeksin, zindanlarda çürüsün, ancak Sayın Perinçek dedi ki "HDP'ye oy vermesin Güneydoğu halkı..."

"PERİNÇEK'E TEŞEKKÜR EDEN KOMUTANLAR FETÖ'CÜ KOMUTANLARDI"

Orada fakirlik var. Ahırlar var, içinde hayvan yok. İnsanlar işsiz. Kandırılmış. Orda ne hikayeler dinledik. Sn. Perinçek "ben oraya gittim, Öcalan bana çiçek verdi" dedi. Kanlı elleri sıktı, resimlerini gösterdik. Yine Sayın Perinçek komutanlar bana teşekkür etti, dedi. O'nun dediği komutanlar Fetöcü komutanlardır.  Bu devletin en çok sıkıntı çektiği şey, kurumları yıpratmama meselesi... Hiçbir TSK mensubu eli kanlı katillerin elini sıktı diye teşekkür etmez. Sayın Perinçek'in elini sıkanlar FETÖcü subaylardır. 

"BUNA TAVŞANLAR BİLE GÜLER"

Sayın Perinçek o komutanlar için "PKK ile savaşan komutanlar" diyor. Buna tavşanlar bile güler.

"ÖCALAN'IN TRT'YE ÇIKARILMASI KONUSUNDA TAKİPSİZLİK KARARI VERDİLER"

İyi Partinin 30 milletvekili Savcılığa dilekçe verdik Öcalan'ı TRTye çıkaranlar hakkında gereği yapılsın dedik. Takipsizlik kararı verildi... Bunları biliyor musunuz siz?

Öcalan'ın mektubu okunduğu zaman en büyük şikayet PKK dan geldi. 

"GÜNEYDOĞU HALKI KİMSENİN MARABASI DEĞİL"

Günaydoğuda yaşayan vatandaşlar kimsenin marabası değildir... Sayın genel başkanım Meral Akşener ile yeniden oralara gideceğiz. Onların dertlerini dile getiriyoruz. HDP'ye her oy veren PKK lı değil ki... 

"SORUNLARINI KİM ÇÖZERSE HALK ONA OY VERİR"

Koronadan önce de orda ekonomik sıkıntı vardı. Ülke çok kötü yönetilmişti... Bizim bunları konuşmamız lazım. Vatandaşın derdini kim anlar ve çözerse vatandaş ona zaten oy verir. Oradaki vatandaşlarla aramıza kimse fitne sokamaz...

"HDP'NİN KAPATILMASININ BİZİM İÇİN BİR SAKINCASI YOK"

HDP nin kapatılmasının bizim için bir sakıncası yok. HDP, PKK ya terör örgütü demeli... Bizim önemsediğimiz ve üstünde durduğumuz nokta budur.

"BELEDİYE BAŞKANLARINI NEDEN GÖREVDEN ALDINIZ?"

Milletin oyu ile seçilen belediye başkanlarını görevden aldılar. Görevden alınan Belediye başkanlarını ne için aldınız, bunu vatandaşın bilmeye hakkı var. Elbette ki hiçkimsenin seçilmesi O'na suç işleme lüksü getirmez, ama bunları da konuşmak lazım.

Sayın Perinçek nerdeyse Öcalan'o savunacak..."

"BİNLERCE ÇOCUĞA GAFFAR OKKAN'IN ADI VERİLDİ

Rahmetli Gaffar Okkan Hendekli hemşehrimdi. Halkla Devleti barıştırmıştır. Çok güzel icraatlar yapmıştır. Orda yüzlerce çocuğa Gaffar Okkan adı konmuştur"

 

 

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA