Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 07-06-2021 12:09   Güncelleme : 07-06-2021 12:19

Peker’in dağıttığı kahvelerin İzmitli ortağı kim?

Peker’in dağıttığı kahvelerin İzmitli ortağı kim?

Suç örgütü lideri Sedat Peker son çektiği videosunda, AK Parti’nin seçim çalışmalarında dağıtılmak üzere binlerce kahve verdiğini ileri sürmüştü. Kocaeli Koz internet gazetesi, şirketin Kocaelili ortağına ulaştı. İşte Kocaeli Koz'un konuya ilişkin yayınladığı o haber:

Sakaryalı Sedat Peker son yayınladığı videosunda, kendisine ait kahve fabrikasından seçim çalışmaları için kahve alındığını fakat parasının ödenmediğini ileri sürmüştü. Kocaeli Koz, Peker’in iddia ettiği şirketin ortaklarına ulaştı. Ortaklarından birinin ismi Tevfik Nalbant olduğu öğrenildi. Hatırlanacağı üzere İstanbul Emniyeti geçtiğimiz haftalarda yurt geleninde aralarında Kocaeli’nin de olduğu Sedat Peker grubuna yönelik operasyon yapmış ve Tevfik Nalbant ile beraber çok sayıda ismi gözaltına almıştı.

ŞİRKETİN TİCARİ SİCİLİ

Sedat Peker’in iddia ettiği ücretsiz kahveler ‘Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi’ne ait olduğu öğrenilirken, firmanın tarihi ise 1930’lu yıllara kadar uzanıyor. Şirketin resmi kayıtlarına göre, 4 Aralık 2013 tarihinde Türk Patent Enstitüsü başvuruda bulunuyor ve 23 Ekim 2014 tarihinde marka Reis Kahve Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. adına tescilleniyor. Kadıköy 32. Noterliği’nin 19 Ağustos 2015 tarihli 24830 yevmiye numaralı beyannamesine göre Barbaros Mahallesi Erzurumlular Sokak No: 24 Ataşehir İstanbul adresinde kurulduğu tescil edilen şirketin üç ortağı var. Öznur Ekşi, Tevfik Nalbant ve Sedat Peker. Şirketin yüzde 50’si Peker’e diğer pay ise Nalbant ve Ekşi’ye pay edilmiş.

ŞİRKETİN TOPTANCISI EVİNDE ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

27 Haziran 2016’da ortaklardan Öznur Ekşi, hisselerini Tevfik Nalbant’a devrederek ortaklıktan ayrıldı, 6 Mart 2017’de ortaklardan Sedat Peker hisselerinin tamamını Tevfik Nalbant’a devrederek şirket ile ilişkisini bitirmiş fakat 6 ay geçmeden bu kez Tevfik Nalbant hisselerinin yarısını 6 Eylül 2017’de yeniden Sedat Peker’e devretti. Şirketin bağlantıları da oldukça ilginç. Şirketin İzmir’deki toptan satıcısı ise adı FETÖ borsasına karışan AK Parti İzmir eski il başkan yardımcısı Ahmet Kurtuluş. Kurtuluş bilindiği üzere ev hapsindeyken evinde silahlı saldırıya uğrayarak hayatını kaybetmişti.

Tevfik Nalbant

Tevfik Nalbant

Kaynak: Kocaeli Koz

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA