Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 24-06-2020 14:56

Peker: Babam belki servet bırakmadı ama, şerefli olmayı öğretti

Peker: Babam belki servet bırakmadı ama, şerefli olmayı öğretti

Sedat Peker, Babalar Günü dolayısıyla yaptığı paylaşımla dikkatleri üzerine çekti. Peker, rahmetli babasının Sinop Cezaevinde çekilen fotoğraf karesini yayınladı ve "Babalar ve oğulları" başlıklı yazıya yer verdi. Sakaryalı Sedat Peker, yazısında, "RAHMETLİ BABAM biz evlatlarına belki bir servet bırakmadı, ancak ONUR için ŞEREF için gerekirse cezaevinde, gerekirse de MUSALLA TAŞINDA yatmanın hiçbir mahsuru olmadığını, hayatının her kesitinde mutlaka anlattı" ifadelerini kullandı.

İşte Peker'in Babalar Günü'nde kaleme aldığı o yazı:

"BABALAR VE OĞULLARI

KIYMETLİ DOSTLARIM, öncelikle kendi BABAM AHMET PEKER olmak üzere, Dünyadaki tüm ONURLU ve ŞEREFLİ BABALARIN BABALAR GÜNÜNÜ KUTLUYORUM.

Paylaşımda kullandığım resim RAHMETLİ BABAMIN 1955 yılında, O dönemin en kötü cezaevi olan sürgün mahkumlarının yattığı Sinop Cezaevi’ndeyken çekilmiş olduğu bir resimdir.

RAHMETLİ BABAM biz evlatlarına belki bir servet bırakmadı, ancak ONUR için ŞEREF için gerekirse cezaevinde, gerekirse de MUSALLA TAŞINDA yatmanın hiçbir mahsuru olmadığını, hayatının her kesitinde mutlaka anlattı.

Henüz 7-8 yaşındayken kitap okuma alışkanlığımı kendisinin, yani RAHMETLİ BABAMIN sayesinde kazandım. Çocuk yaştayken plan yapabilme yeteneğimin gelişmesine katkı sağlayan solcuların başucu romanı olan ‘’Pardayanlar’’ serisini okuduğumda henüz 12 yaşındaydım.

RAHMETLİ BABAMIN bana anlattığı şeylerin içinde belki de en önemlisi mutlaka kitap okumak ve hayata dair bir planlar yapmaktı."

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

REİS SEDAT PEKER

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA