Sakarya Gündem
Giriş Tarihi : 23-05-2021 09:41

Peker: Artık parça parça değil, avuç içi avuç içi koparacağız

Peker: Artık parça parça değil, avuç içi avuç içi koparacağız

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında kırmızı bültenle arama çıkarılan Sakaryalı Sedat Peker, “Hayata korkusuzca bakanlar ölümden korkmaz” diyerek 7’nci videosunu yayınladı.

Son videosunu bugüne kadarkilerden farklı bir mekandan yayınlayan Peker ‘yoklama’sını yaptıktan sonra, “Bugün çok çok çok ama çok ciddi konular bölümüne giriş yapmaya başlayacağız” dedi.

Videodan satır başları şöyle:

Süleyman (Soylu), sana devletin ruhunu anlatacağım, inşallah bu sefer anlarsın.

Devlet bir ruhtur, kutsal olan da devletin ruhudur. Peki devletin ruhu nedir? Binlerce senedir yaşanılan ihanetlerin, savaşların, entrikaların, acıların, hüzünlerin, mutlulukların, başarıların, başarısızlıkların ve tüm bunların toplamından oluşan tecrübenin damıtılarak bugüne kadar gelmiş bilgi birikiminin adı devletin ruhudur, devletin aklıdır. Devletin bir namusu bir de aklı vardır.

“Durmadan yalan, durmadan yalan, durmadan yalan. Şimdi televizyona çıkmışsın. Rezil rüsva edeceğim seni. Üzülüyorum, utanıyorum, mahcup oluyorum. Devletin bakanına inanan en fazla yüzde 9 çıkıyor. Yüzde 91 onun suç örgütü dediği insana inanıyor. Zaternorada oturuşun, vücut dili okuyanların hepsinin psikolojisi, suçüstü yakalanmış bir insanın ezikliği hali vardı üzerinde. Gördüm resmini. Gazetecilere de bir atar yapmışsın ya girerken içeri… Sülü! 

Ben sana sizin kurduğunuz o uyuşturucu yolunu anlatacağım, herkese. Daha çok konuşacağız. Artık parça parça değil avuç içi avuç içi koparacağız.

Vallahi ben inanıyorum; Tayyip abi bunları görecek. Ama bunu da anlamıyorum, yahu bir içişleri bakanı, sinir kontrolü olmayan bir adam televizyonun karşısında “Karısının iç çamaşırlarının arkasına saklanan” diyor. Ulan biraz namus.… Devletin bakanı olacaksın… Şimdi rezil olacan bak… Yanlış adam yanlış zaman Bir yalan söylerken bilmiyor musun yalanın ömrü kısadır. Milletin aklıyla dalga geçiyorsun… Bak millet seni nasıl gömdü… Çapın yok… Rezil ettin kendini… İnsanların sana bir parça sevgisi varsa o laftan sonra o da kalmadı.”

Peker, örgütüne yönelik Türkiye’de düzenlenen operasyonun ardından, yurt dışındaki evinden video çekerek sosyal medya hesaplarından paylaşmaya başlamıştı. Peker, Yeldana Kaharman'ın ölümü, Bodrum Marina’nın el değiştirmesi ve diğer konularla ilgili çeşitli iddialar dile getirmişti. 5’inci videosunu da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Her hafta canını bir kere yakacağım” diyerek çeşitli iddialar paylaşan Peker “Savcılar harekete geçerse tüm anlattıklarım bir hafta içinde delillenir” demişti. Peker, “Zaferin büyüklüğü mücadelenin zorluğuyla ölçülür” başlığıyla yayınladığı 6’ncı videosunda bir buçuk senedir ‘sıkıntılar’ yaşadığını, ‘acılar çektiğini’ ifade eden Peker, “Parça parça koparacağım, canlarını yakacağım, onları vallahi mahvedeceğim” diye konuşmuştu.

Diken

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA