Hendek
Giriş Tarihi : 10-06-2021 20:28

Patrona tahliye çıkmadı..!

Patrona tahliye çıkmadı..!

Hendek’te 7 kişiye mezar olan havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin, aralarında fabrika sahiplerinin de bulunduğu 4'ü tutuklu 7 sanığın yargılandığı davanın 3’üncü duruşmasında ara karar verildi.

ANGIN VE ÖZTÜRK TAHLİYE OLDU

Mahkeme, Asiye Angın ve Erşan Öztürk’ün tahliyesine, fabrika sahiplerinden Yaşar Coşkun ve Hasan Ali Velioğlu'nun tutukluluk halinin devamına, bir sonraki duruşmanın ise 13/09/2021 tarihine bırakılmasına karar verdi. Bir önceki duruşmada iş güvenliği uzmanı Aslı Bozkurt tahliye olmuştu...

Büyük Coşkunlar Havai Fişek Fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin bugün görülen dava duruşmasında müştekiler ve taraf avukatları söz aldı. Müşteki avukatları sanıkların tutukluluk halinin devam etmesini ve mahkemenin kısa sürede sonuçlanmasını talep etti. Sanık avukatları da sabotaj iddiasını hatırlattı ve eksiklerin giderilmesini, ayrıca sanıkların tahliyesini istedi.

TUTUKLAMA TABELİ

Ali Rıza Coşkun Ergenç’in dışarıda iken müştekilere şikayetçi olmamaları konusunda baskı yaptığını öne süren müşteki avukatı Can Atalay, Coşkun’un da tutuklu olarak yargılanmasını talep etti. Diğer müşteki avukatları ise, fabrikadaki işleyişin yanlış olduğunun ortaya çıktığını ifade ederek, tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devam etmesini talep etti. 

ABDURRAHİM BURAK'TAN KEŞİF TALEBİ

Sanık Yaşar Coşkun’un avukatı Abdurrahim Burak, sabotaj iddialarını hatırlatarak, “Biz bu iddialar için belgeleri ilk celsede teslim ettik. Bu konuyu ifade ettik fakat kimse üzerinde durmadı. Bu konunun araştırılmasını talep ediyoruz. Beyanlarında şikayetçi olan müştekilerin bir çoğu 10 yılı aşkın süredir bu fabrikada çalışıyor. Muska, torpil, fişek bölümlerinde hiçbir patlama yok tekrar keşif yapılmasını talep ediyoruz. Patlamanın olduğu bölümlerde çukurlar oluştu fakat bu bölümlerde binalar bile ayakta” şeklinde konuştu. Diğer sanık avukatları da tutuklu olarak yargılanan sanıkların tahliyesini talep etti.

“O DAVALARA BENZEMEYİZ”

Tutuklu sanık Yaşar Coşkun hakkındaki denetim yapılmadığı, fazla mal üretildiği ve patlamanın ihmal sonucu olduğu yönündeki iddia ve beyanlara cevap vererek yalanladı. Sanık Yaşar Coşkun’un beyanı sırasında kullandığı “Biz sizin daha önceki takip ettiğiniz davalara benzemeyiz” ifadeleri üzerine bir kısım müştekilerin avukat Can Atalay mahkeme heyetine “Yaşar Coşkun siyasi isimlerin gücünü kastederek tehdit ettiği apaçık ortada. Sizi bu şekilde etkileme çalışıyor” diyerek tepki gösterdi. Mahkeme heyetinin müdahalesi sonrası salonda çıkan tartışmanın sona ermesiyle tutuklu sanık Yaşar Coşkun, cezaevi şartlarının kötü olduğunu belirterek tahliyesini talep etti.

MÜTALAA AÇIKLANDI

Savcı tarafından açıklanan mütalaada tutuklu sanıkların tutukluluk halinin devamına, tutuksuz yargılanan Ali Rıza Ergenç Coşkun’un tutuklanma talebinin reddine, sanık Yaşar Coşkun’un avukatı Abdurrahim Burak’ın olay yerinde yeniden keşif yapılması yönündeki talebinin reddine karar verildi. Savcının mütalaayı açıklamasının ardından duruşmaya bir kez daha ara verildi.

COŞKUN VE ASLI BOZKURT HASTANEYE KALDIRILDI

Duruşmaya verilen arada rahatsızlanan Ali Rıza Ergenç Coşkun ve Aslı Bozkurt 112 Acil sağlık ekiplerince Ferizli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

 

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA