Advert
Hendek
Giriş Tarihi : 13-09-2021 16:03   Güncelleme : 13-09-2021 16:48

Patlayan fabrikanın sahibi Coşkun kendini böyle savundu

Patlayan fabrikanın sahibi Coşkun kendini böyle savundu

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki patlamaya ilişkin bugün görülen dördüncü duruşmada fabrika sahibi Yaşar Coşkun hakim karşısına yeniden çıktı. Sanık Yaşar Coşkun şunları söyledi: "10 Haziranda yapılan duruşmada gördük. Ben kürsüye çıktığımda tahrikler oldu, sözlerim kesildi. Tutanak kayıtlarında bana yapılan hakaretlerin, tahriklerin olmadığı görülüyor. Bunların tutanaklara geçmesini istiyorum."

Sanık Yaşar Coşkun, Av. Can Atalay'ı duruşma salonunda tehdit ettiğine ilişkin bir gazete haberini Mahkemeye okuyarak, kamuoyuna baskı yapıldığını söyledi. Sanık Coşkun: "Benim geçen duruşmada Soma davasından bahsettiğimi sanmış Şerafettin Bey. Ben Soma demedim. Başka şeyler var da burada söylemek istemiyorum. Gezi olaylarından, Berkin dosyasından bahsediyorum.

Ben sizden fabrikada keşif yapılmasını talep ettim. Eğer muskalardan patlama meydana geldiyse bunu söyleyenlerin cezalandırılmasını da talep ettim kabul edilmedi. Yine duruşmada müştekileri yönlendiren Av. Saadet Diriar'ın bir takım müştekiler hakkında suç duyurusunda bulunuyorum."

Sanık Yaşar Coşkun: "Sağolsun Avukat Şerafettin Bey annem vefat ettiği için baş sağlığı diledi. Ama arkasından Allah sıralı ölüm versin de dedi. Biz hepimiz Müslümanız, öyle bir şey yok. Her şey kader" şeklinde konuştu.

Sanık Yaşar Coşkun Müdafi Asena Aslan Burak ise, "Batman'da ifade veren Jandarma Komutanı neden yalan şahitlik yapsın? 2008'de bir sabotaj ihbarı olduğunu ortaya koydu. Patlamanın sabotaj olma ihtimalini de söylemedi. Neden? Yetkilendirilen avukatın baskısı altındaydı çünkü." dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
Sitemizin yeni halini nasıl buldunuz?
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA